• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

شرایط فرابورسی شدن اختراعات/ نحوه حمایت از بورس ایده

رئیس فرابورس با اشاره به شرایط فرابورسی شدن اختراعات گفت: پتنتی که در فرابورس عرضه می‌شود باید در سازمان ثبت مالکیت فکری به ثبت رسیده و صلاحیت آن از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز اخذ شده باشد. امیر هامونی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه هنوز فرابورس اقدامات خود را آغاز نکرده است، افزود: از یک سال قبل تجاری سازی دارایی‌های فکری به عنوان موتور محرک صنعت و اقتصاد مطرح شده است که این امر بدون وجود پول و سرمایه امکان پذیر نخواهد شد.

رئیس فرابورس با اشاره به نقش فرابورس در این زمینه اظهار داشت: فرابورس اختصاصا برای تجاری سازی دارایی‌های فکری ایجاد شده است تا صاحبان ایده و مخترعان بتوانند با حضور در آن سرمایه گذارانی را برای سرمایه گذاری در دستاوردهای تحقیقاتی خود بیابند. وی با بیان اینکه مخترعان به دو صورت عرضه مستقیم پتنت و یا انتخاب شریک سرمایه گذار در فرابورس وارد شوند، ادامه داد: مخترعانی که می‌توانند اختراعات خود را تجاری سازی کنند با یافتن شریک سرمایه گذار اقدام به ایجاد شرکت‌های سهامی خاص یا عام خواهند کرد و محصول دانش بنیانی که تولید می‌کنند قادر به حضور در فرابورس خواهند بود.

هامونی با تاکید بر اینکه فرابورس در حوزه محصولات دانش بنیان در دو بخش می‌تواند نقش آفرینی کند، یادآور شد: فرابورس در بخش تامین مالی در مراحل اولیه طرح و پس از تولید محصول دانش بنیان در فرآیند عرضه سهام به عموم مردم (IPO) از طریق بازارهای فرا بورسی می‌تواند به مخترعان خدماتی را عرضه کند. وی با اشاره به نحوه پذیرش پتنت در فرابورس خاطر نشان کرد: بر اساس دستور العمل اعلام شده پتنتی که در فرابورس عرضه می‌شود باید در سازمان ثبت مالکیت فکری به ثبت رسیده و صلاحیت آن از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز اخذ شده باشد.

رئیس فرابورس به نقش معاونت علمی در رونق فرابورس اشاره کرد و اضافه کرد: فرآیند ارزشگذاری اختراعات یک فرآیند بسیار هزینه بر است، چراکه در این فرآیند باید زبان علمی به زبان مالی تبدیل شود تا کارگزاران قادر به برآورد میزان سرمایه گذاری، ریسک سرمایه و سودآوری سرمایه باشند از این رو شرکت‌های دانش بنیان قادر به تامین این هزینه‌ها نیستند.

هامونی ادامه داد: از این رو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور متعهد شده است تا در قالب صندوق شکوفایی و نوآوری اعتبارات لازم برای این زمینه را تامین کند. وی یادآور شد: احتمالا با راه اندازی فرابورس تفاهم نامه‌ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا خواهد رسید تا تسهیلاتی که برای مخترعان در این زمینه لازم است را از طریق این معاونت تامین کنیم.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.