• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

شرکت ARM سرانجام برای تراشه‌های سرور خود یک سکوی استاندارد تعریف کرد

شرکت ARM که از تراشه‌سازان تازه‌وارد در بازار سرور به‌شمار می‌آید، برای تقویت این بخش نوپا از کسب‌وکار خود، به معرفی سکویی به‌نام Server Base System Architecture یا به‌اختصار SBSA پرداخت تا سرورهای مبتنی بر معماری ARM براساس این سکوی استاندارد توسعه بیابند. به گزارش سرویس سخت افزار پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از ماهنامه شبکه، تا پیش از این به‌علت نبود یک سکوی استاندارد تمام‌عیار، در سیستم‌های مبتنی بر ARM گوناگونی، ناهمسانی و پیچیدگی زیادی به‌چشم می‌خورد اما با تبیین سکوی استاندارد SBSA این مشکل در حیطه سرورها برطرف خواهدشد.

یادآوری می‌شود که تعریف یک سکوی استاندارد به توسعه سهل و سریع محصولات مرتبط با آن کمک می‌کند. برای مثال در اوایل دهه ۱۹۸۰ همگام با عرضه کامپیوترهای شخصی آی‌بی‌ام (IBM PC) سازوکارهای استاندارد و مشخصی برای‌شان تعریف شده‌بود، از جمله اینکه کامپیوتر چگونه باید بوت شود، سخت‌افزارهایش چطور شناسایی شوند، حافظه کامپیوتر چگونه تنظیم شود و… همین کار باعث شد. تا برای نرم‌افزارهای کامپیوترهای شخصی یک اکوسیستم ایجاد شود و هرچند سکوی کامپیوترهای شخصی در گذر زمان تغییر کرده‌است اما اصل سازگاری در آن همچنان پابرجا است. تلاش‌ها برای استانداردسازی سیستم‌های ARM از سال ۲۰۱۲ شکل جدی‌تری به‌خود گرفت.

از جمله اینکه مایکروسافت برای تبلت‌های ARM با سیستم‌عامل Windows RT سکویی را تعیین کرد که باعث شد. هسته این سیستم‌عامل هم روی تراشه‌های اسنپ‌دراگون کوالکام و هم روی سیستم‌های مبتنی بر تراشه‌های تگرا۲ و تگرا۳ انویدیا اجرا شوند. حتی توسعه‌دهندگان لینوکس هم بعضی از سکوهای گوناگون ARM را موردپشتیبانی قرار دادند. اما اقدام اخیر ARM گام بزرگی بود که کارها را بسیار ساده‌تر خواهدکرد.

از این پس سیستم‌‌عامل‌هایی که مطابق با استاندارد SBSA توسعه داده‌شوند می‌توانند روی هر سیستم سازگار با SBSA اجرا شوند و از سفت‌افزار (firmware)، فرآیند بوت، مدیریت وقفه‌ها و ورودی‌/خروجی‌ها، هایپروایزرها و بسیاری از سازوکارهای یکسان بهره ببرند. شرکت ARM این سکو را با همکاری شرکای خود شامل اچ‌پی، دل، ای‌ام‌دی، سیتریکس و مایکروسافت شکل داده‌است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.