• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

ضرر 24 میلیارد دلاری اپل از آیفون 5

هر چند زمانی شرکت اپل به نوآوری در محصولات و غافلگیر کردن هوادارانش شهره بود، ولی اکنون به نظر می‌رسد از تکرار موفقیت‌های سال‌های گذشته خود ناتوان مانده است. سری جدید آیفون ۵ که جدیدترین نسل گوشی‌های هوشمند اپل به شمار می‌رود، نتوانسته انتظارات سهامداران این شرکت را برآورده سازد. این گوشی هوشمند در ۱۲ سپتامبر سال جاری (۲۱ شهریور ۱۳۹۲) در جریان کنفرانس اپل در سان فرانسیسکو معرفی شد.
در اولین روز عرضه محصول، سهام شرکت اپل با کاهش ۲.۲۸ درصدی مواجه شد و طی آن، ارزش هر سهام شرکت به ۴۹۴ دلار و ۶۴ سنت رسید. در فردای آن روز اوضاع از این هم بدتر شد: ارزش هم سهم با کاهش ۵.۴۴ درصدی، به ۴۶۷ دلار و ۷۱ سنت رسید. به عبارت دیگر اپل در عرض دو روز، ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار را از دست داده است.
هر چند عده‌ای معتقدند ضعف گوشی‌های آیفون ۵ سهامداران اپل را خشمگین و سرخورده کرده است، ولی برخی صاحب‌نظران بر این باورند که اپل نتوانسته مشخصات فنی این گوشی‌ها را تا زمان عرضه آنها محرمانه نگه دارد و از همین نقطه خسارات هنگفتی متحمل شده است. در این میان قیمت بسیار بالای آیفون ۵C نیز مزید بر علت شده است. قیمت گوشی ۵C با ۱۶ گیگابایت، ۵۴۹ دلار اعلام شده است که به نوبه خود رقم بالایی محسوب می‌شود.
با این همه، اپل از فروش خوب گوشی‌های جدید خود خبر داده است. پس از آغاز پیش‌فروش، در عرض یک ساعت کل موجودی انبار اپل به پایان رسید. اپل به کاربرانی که از ساعت دوم قصد خرید داشته‌اند، گفته که احتمالاً طی یک یا دو هفته آینده این محصول را دریافت خواهند کرد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.