• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

فقط مدیرعاملی از بیرون می‌تواند مایکروسافت را نجات دهد

رایورز – استیو بالمر که رفتنی‌ست، اما عده‌ای می‌گویند مدیرعامل جدید باید فردی بیرون از شرکت باشد با ایده‌های جدید تا بتواند مایکروسافت را از ورطه شکست‌های اخیر نجات دهد.

در حالی که شمارش معکوس برای خداحافظی استیو بالمر از پست مدیرعاملی مایکروسافت آغاز شده، گمانه‌زنی‌ها در مورد فرد جایگزین وی ادامه دارد.

با توجه به شکست‌های اخیر مایکروسافت در بازار سیستم عامل‌های همراه و همین طور رایانه لوحی، برخی تحلیلگران معتقدند هیات مدیره این شرکت باید فردی خارج از مایکروسافت را به عنوان مدیر عامل انتخاب کند تا او بتواند خون تازه‌ای به این شرکت تزریق کرده و دیدگاه‌ها و استراتژی‌های تازه‌ای را پی ریزی کند. 

آنان هشدار می‌دهند که در غیر این صورت روند نزولی مایکروسافت در رقابت با شرکت‌های خلاق‌تری همچون اپل و گوگل ادامه می‌یابد. کاهش اقبال به ویندوز ۸ و رابط لمسی گیج کننده آن فروش رایانه‌های شخصی را نیز کاهش داده و این مساله باعث شده برخی شرکت‌های سازنده این محصول به استفاده از سیستم عامل های رقیب روی آورده و از همکاری‌های خود با مایکروسافت بکاهند. 
مایکروسافت همچنین توانسته سیستم عامل ویندوز فون را به عنوان سیستم عاملی برتر در بازار گوشی و تبلت معرفی کند و در رقابت با اندروید و iOS عقب مانده است. سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیون دلاری این شرکت برای ساخت تبلت‌های سرفیس هم به شکست انجامیده است. 
مایکل سیلور از تحلیل گران موسسه تحقیقاتی گارتنر در این مورد می‌گوید: من معتقدم اینکه چه کسی انتخاب شود، چه زمانی مشغول به کار شود و چه جهت گیری داشته باشد تعیین کننده است. آینده مایکروسافت به شدت به فردی که جایگزین استیو بالمر می‌شود بستگی دارد. 
البته استیو بالمر سال گذشته در نامه ارسالی خود به سهام داران از برنامه های این شرکت برای تغییر جهت گیری ها و تغییر ساختار آن خبر داده بود، اما ظاهرا وی نتوانسته ایده های موفقی را در مایکروسافت اجرا کند. بنابراین برخی تحلیلگران معتقدند که مدیر عامل جدید مایکروسافت حتی باید این استراتژی ها را مورد تجدید نظر قرار دهد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.