• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

قدرت خواب موبایل ها را جدی بگیرید/ استفاده از تلفن های هوشمند حتی در زمان بلااستفاده

پژوهشگران اتریشی قصد دارند از توان محاسباتی تلفن های هوشمند شهروندان برای انجام تحقیقات علمی استفاده کنند.

به گزارش سرویس موبایل پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از مهر نیوز، تلفن های همراه ما معمولا وقتی که خواب هستیم بلا استفاده اند یعنی میلیون ها پردازشگر قدرتمند در ساعات شب بدون استفاده می مانند.اکنون شرکت سامسونگ اتریش و دانشگاه علوم حیات وین در تلاش هستند از قابلیت تمامی این توان پردازشی بلا استفاده نهایت بهره را ببرند.

“قدرت خواب” (Power Sleep ) یک اپلیکیشن جدید برای سیستم عامل اندروید است که به کاربران تلفن های همراه امکان می دهد تا در زمان خواب خود، توان پردازشی وسایل الکترونیکی شان را در اختیار دانشمندان قرار دهند.

اپلیکیشن “قدرت خواب” عملکرد ساعت شماته دار ساده را برای کاربر فراهم می آورد. وقتی که ساعت تلفن همراه تنظیم، تلفن به پریز برق وصل و کاملا شارژ شده و به شبکه وای فای وصل می شود، این اپلیکیشن روند پردازش داده ارسال شده از پایگاه داده ماتریس شباهت پروتئین ( SIMAP ) را آغاز می کند.

این تحقیق بر روی رمزگشایی از توالی پروتئینی متمرکز است تا به پیشرفت های پزشکی در نظم دادن ژنتیک و وراثت، زیست شیمی، زیست شناسی مولکولی و تحقیقات سرطان کمک کند.

توماس راتی استاد بیوانفورماتیک دانشگاه وین گفت: به منظور مبارزه با بیماری هایی مانند سرطان و آلزایمر باید چگونگی نظم و ترتیب پروتئین ها را بشناسیم. وی افزود: این امر نیازمند بررسی هایی است که به توان پردازشی بسیار بالایی نیاز دارد و قدرت خواب پلی است میان علم و اجتماع.

راتی اظهار داشت: این اپلیکیشن نه تنها تحقیقات ما را ارتقا می دهد بلکه به مردم اتریش نیز امکان می دهد تا بخشی از این پروژه باشند و به طور همزمان بهترین استفاده را از زمان خواب خود داشته باشند.

اپلیکیشن قدرت خواب به شبکه “محاسبه شبکه ای زیرساخت برکلی اوپن” (BOINC ) متصل شده است شبکه ای که حدود ۶۰ هزار دستگاه رایانه شخصی را در سراسر جهان به هم مرتبط و توان پردازشی آنها را برای تحقیقات محاسبه ای، مهار می کند. این اپلیکیشن دسترسی BOINC را به تلفن های همراه گسترش می دهد.

به گفته مارتین والنر مدیر ارشد آی تی و موبایل سامسونگ اتریش می گوید: تلفن های همراه از نظر قدرت محاسباتی دستکمی از رایانه های امروزی ندارند.

وی افزود: کاربران می توانند ساعت هشدار تلفن خود را تنظیم کنند اگرچه تنظیم چندین ساعت هشدار در روز امکان پذیر نیست. کاربران می توانند همچنین از میزان ساعتی که در پروژه شرکت داشته اند نیز مطلع شوند. دانلود این اپلیکیشن رایگان و اکنون از طریق وب سایت Play Store قابل دسترسی است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.