• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

مایکروسافت اجازه می دهد از نسخه 8 به نسخه 7 یا ویستا برگردید!

رایورز – طبق توافقنامه مجوز سیستم های عامل، به کاربران ویندوز حرفه ای 8 اجازه می دهد در کامپیوتر های شخصی جدیدشان ویندوز 8 را به 7 یا ویستا تغییر دهند. البته تعجبی ندارد که بسیاری از کاربران  نخواهند ویندوزشان را به XP که هنوز کار می کند ولی برای از رده خارج شدن آماده می شود، تنزل دهند.

به گزارش رایورز به نقل از دنیای کامپیوتر مایکروسافت حقوق مربوط به تنزل (downgrade) نسخه که به مشتری اجازه می دهد نسخه جدیدتری از ویندوز را با نسخه قدیمی تر جایگزین کند -بدون اینکه بهای دو نسخه را بپردازد- فقط در ویندوز Pro (حرفه ای ) 8 موجود است.

این مسئله با عملکرد پیشین مطابقت دارد: به طور مثال فقط ویندوز 7 حرفه ای حق تنزل به نسخه قدیمی تر را داشت. ویندوز حرفه ای XP که یکی از نسخه هایی بوده که ویندوز 7 حرفه ای می توانست با آن جایگزین شود، نامی نداشت. از سال 2014 ویندوز XP دیگر در لیست پشتیبانی مایکروسافت نخواهد بود. پس حق تنزل نسخه به XP وجود ندارد. 

در ضمن توجه داشته باشید 2013Office که به زودی وارد بازار خواهد شد نیز XP را پشتیبانی نمی کند. کنی چن، یکی از متخصصین CDW در پیامی که اوایل این ماه به LinkedIn thread  (بخش مربوط به حرفه ای های صدور مجوز مایکروسافت) فرستاد اعلام کرد: همان طور که می بینید مایکروسافت سعی دارد Xp  را بی جان کند.

تنها چیزی که نمی دانم این است که مایکروسافت تا کی می خواهد پس از ظهور ویندوز 8، ویندوز XP را برای دانلود در VLSC  در دسترس بگذارد (VLSC مرکز خدمات ارائه مجوز نسخه ای یک پورتال آنلاین برای شرکت هاست که توافق نامه صدور مجوز را با مایکروسافت امضاء کرده اند).

برخلاف مشتریان و شرکت های کوچک، شرکت های بزرگی که به توافقنامه صدور مجوز سازمانی، مسلح هستند (که شامل حقوق سالانه از جمله تضمین نرم افزار می باشد)، این اجاره را دارند  که از هر نسخه ای که می خواهند به نسخه های پایین تر، تغییر نگارش دهند.

طبق حقوق تنزل که پیش از این وجود داشت، مشتری مسئول کسب واسط نصب برای سیستم عامل های قدیمی تر است.  اما  تنزل نسخه در مورد ویندوز 8 در صورتی که بخواهید خود آن را انجام دهید بسیار پیچیده تر خواهد بود؛ زیرا کاربر باید ابتدا  BIOS سیستم را به حالت Legacy   تغییر دهد.

ویندوز 8 طبق پیش فرض از حالت  UEF(توسعه یکپارچه نرم افزار رابط)  برای بوت کردن سیستم استفاده می کند تا برخی ویژگی های جدید همچون بوت ایمن را بر روی سیستم فعال کند.  از 26 اکتبر  فروش نوت بوک ها، دسک تاپ ها و دیگر سیستم هایی که ویندوز 8 بر روی آنها نصب شده است آغاز می شود.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.