• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

مایکروسافت نام نوکیا را از بازار جهانی تلفن‌همراه حذف می‌کند

نوکیا بعد قراردادش با مایکروسافت، در به‌کار بردن نام تجاری خود محدودیت‌هایی خواهد داشت.در بخشی از قرارداد منعقد شده بین مایکروسافت و نوکیا آمده است که شرکت نوکیا بر اساس یک مجوز ۱۰ سال می‌تواند در این دوره زمانی از نام تجاری Nokia در محصولات خود استفاده کند. بر اساس اخبار منتشر شده، بخشی از قرارداد منعقد شده بین مایکروسافت و نوکیا در جریان خرید مرکز تولید تلفن‌های همراه این شرکت فنلاندی این است که نوکیا در جریان استفاده از این نام تجاری با محدودیت‌های مواجه می‌شود و در آینده نمی‌تواند روی محصولات جدید خود به راحتی از این اسم استفاده کند.
در بخشی از قرارداد منعقد شده بین مایکروسافت و نوکیا آمده است که شرکت نوکیا بر اساس یک مجوز ۱۰ سال می‌تواند در این دوره زمانی از نام تجاری Nokia در محصولات خود استفاده کند. البته باید توجه داشت که استفاده از این نام برای شرکت نوکیا فقط محدود به گوشی‌های کنونی و گوشی‌های تولید شده مبتنی بر سیستم‌های عامل Series ۳۰ و Series ۴۰ نوکیا می‌شود.
شرکت نوکیا بر اساس این قرارداد به‌گونه‌ای از نام تجاری خود استفاده می‌کند که شرکت IBM پس از واگذاری مرکز تولید رایانه های شخصی خود به شرکت چینی لنوو در ۲۰۰۵ از این نام تجاری در نسل جدید محصولاتش استفاده کرد. البته باید توجه داشت که شرکت لنوو پس از گذشت سه سال استفاده از نام IBM را کنار گذاشت. به هر حال به‌عنوان بخشی از قرارداد مایکروسافت، نوکیا موظف شده است طی دوره زمانی ۳۰ ماهه استفاده از این نام تجاری را در سیستم‌های ارتباطی و مجوزهای خود محدود کند و فقط می‌تواند تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ از نام نوکیا برای گوشی‌های تولید شده در شرکت نوکیا استفاده کند. پیش‌بینی شده است که فرآیند واگذاری نوکیا به مایکروسافت در فصل نخست سال آتی میلادی به پایان برسد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.