• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

محققان ایرانی توکن های امنیتی تولید کردند

رایورز – محققان یک شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان توکن های امنیتی با ضریب امنیت بالا تولید کردند. این توکن ها در عملیات رمز نگاری و امضای دیجیتال کاربرد دارند.

توکِن امنیتی (Security Token) سخت افزاری کوچک است که برای ورود کاربر یک سرویس رایانه ای به سامانه به کار می رود. به عبارت دیگر، این دستگاه یک دستگاه فیزیکی است که در اختیار کاربران مجاز قرار می گیرد تا به راحتی بتوانند برای استفاده از یک سیستم رایانه ای هویت آن ها تشخیص داده شود. 

ˈمسعودرجاییˈ مدیر عامل شرکت دانش بنیان سازنده این توکن ها روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: این توکن ها دارای ضریب امنیت بسیار بالاتر از استاندارد بین المللی هستند.زیرا آنها علاوه بر الگوریتم رمز استاندارد جهانی دارای یک الگوریتم رمز بومی هستند از این رو سطح امنیت آنها بیشتر است. 

وی که دارای مدرک کارشناسی ارشد مخابرات از دانشگاه صنعتی اصفهان است افزود: بخش های نظامی و امنیتی بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز در حوزه امنیت و رمز نگاری تنها به استانداردهای بین المللی اکتفا نمی کنند و علاوه بر آن از رمزنگاری بومی نیز استفاده می کنند.
رجایی گفت: با استفاده از این خدمات، طراحان نرم افزار می توانند امنیت کاربردهایی همچون انتقال، پردازش و ذخیره امن اطلاعات حساس، قفل گذاری نرم افزارهای ارزشمند، رمزنگاری با کلیدهای مخفی درون ماژول، احراز اصالت مطمئن کاربران و دیگر موارد را با سهولت هرچه بیشتر فراهم کنند. 

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: نصب نرم افزارهای مورد نیاز به صورت خودکار از حافظه داخلی توکن (سی دی رام مجازی داخلی)، نرم افزار مدیریت توکن فارسی و انگلیسی، قابلیت به روز رسانی خودکار نرم افزار مدیریت توکن و پوشش کل فضای حالت برای تولید کلیدهای متقارن و نامتقارن از جمله ویژگی­ های سخت افزاری این توکن هاست .
این توکن ها در ارایه هرگونه خدمات الکترونیک به شهروندان همچون دفاتر پیشخوان دولت، بانک ها، دفاتر پلیس 10+ و دیگر موارد کاربرد دارد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.