• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

محل کار پراسترس سیستم ایمنی بدن را فلج می‌کند/ تغییر بیان ژنی با فشار روانی

رایورز – نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که محل کار پر از استرس و فشار روانی می تواند بیان ژنی را در سیستم ایمنی بدن تغییر دهد و بر سلامت افراد تأثیرگذار باشد.
تحقیقات جدید نشان می دهد که استرس مزمن فعالیتهای ژنی را در سلولهای ایمنی، پیش از وارد شدن به جریان خون تغییر می دهد.با املین تغییرات سلولها آماده مبارزه با عفونت و یا آسیبی می شوند که در حقیقت وجود ندارد، این امر منجر به شکل گیری تورم شدیدی می شود که عامل بسیاری از مشکلات جسمانی خواهد بود.

این استرس هر نوع استرسی را در برنمی گیرد، اما استرس مداوم و پیوسته که سیستم عصبی سمپاتیک را تحریک می کند و از آن معمولا با عنوان پاسخ جنگ یا گریز یاد می شود و تحریک کننده تولید سلولهای جدید خونی است از قابلیت تغییر بیان ژنی برخوردار است.

دانشمندان این نوع پاسخ سلولهای ایمنی را برای بقا ضروری و مهم می دانند، اما از سوی دیگر هم فعال شدن طولانی طی یک دوره طولانی می تواند تأثیرات منفی روی سلامت انسان ایجاد کند.

با تحقیقاتی که روی حیوانات در آزمایشگاه انجام شده، دانشمندان نشان داده اند که این نوع از استرس مزمن می تواند فعال سازی یا بیان ژنها را در سلولهای ایمنی تغییر دهند و این تغییرات پیش از آزاد شدن آنها از مغز استخوان صورت می گیرد.

ژنهایی که در این حالت تورم ایجاد می کنند در سطحی بالاتر از سطوح عادی بیان شده اند، این درحالی است که فعالیت ژنهایی که ممکن است این تورم را سرکوب کند، تقلیل یافته است.دانشمندان دانشگاه ایالتی اوهایو این تحقیقات را روی موشها انجام داده و نتایج آن را در مجله مقالات آکادمی ملی علوم منتشر کرده اند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.