• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

مدیرعامل فیس‌بوک مستقیماً به خود اوباما شکایت کرد

شاید بین کاربران اینترنت حتی یک نفر هم نباشد که از سیاست‌های دولتش درباره اینترنت رضایت کامل داشته باشد، اما وقتی فردی مثل مدیرعامل فیس‌بوک لب به شکایت علنی بگشاید، معلوم می‌شود وضع خیلی وخیم شده است. بر هیچ‌کس پوشیده نیست که «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیس‌بوک معتقد است آژانس امنیت ملی آمریکا در اقدامات نظارتی خود پا را از گلیمش فراتر گذاشته است، اما روز پنج‌شنبه زاکربرگ اعلام کرد که این شکایت خود را مستقیماً به رئیس‌جمهور آمریکا برده است.

رئیس فیس‌بوک شخصاً با رئیس‌جمهور تماس گرفت، اما به این هم قانع نشد و ماجرا را به صفحه فیس‌بوک خود هم کشاند: «من با رئیس‌جمهور اوباما تماس گرفتم تا نارضایتی خود را درباره آسیبی نشان دهم که دولت دارد به آینده همه ما وارد می‌کند. متأسفانه به نظر می‌رسد اصلاحات واقعی و کامل مدت زیادی به طول خواهد کشید.»

این پست زاکربرگ یک روز پس از آن منتشر شد که «ادوارد اسنودن» افشاگر آمریکایی افشا کرد که آژانس امنیت ملی از سیستمی خودکار به نام «توربین» برای هک میلیون‌ها رایانه استفاده می‌کند.

سایت «اینترسپت» گزارش می‌دهد که این آژانس حتی خود را به جای یک سرور تقلبی فیس‌بوک هم جا زده تا بتواند رایانه یکی از کاربران را آلوده کند. مدیرعامل فیس‌بوک در صفحه خود نوشت کمپانی فیس‌بوک بخش عمده تمرکزش را روی ایمن کردن شبکه خود و تلاش برای تشخیص نقاط ضعف شبکه‌های سرویس‌های دیگر می‌گذارد چون می‌خواهد «اینترنت را قوی نگه دارد.» در حالی که دولت دارد همه این تلاش‌ها را تضعیف می‌کند.

زاکربرگ می‌نویسد: «بسیار گیج و خسته شده‌ام از گزارش‌های متعدد درباره رفتار دولت آمریکا. مهندسین ما که خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کنند تا امنیت را بهبود دهند، تصور ما این است که داریم شما را از مجرمین حفظ می‌کنیم نه دولت خودمان.» مدیرعامل فیس‌بوک از تابستان سال گذشته که اسنودن فعالیت‌های مخفی نظارتی و جمع‌آوری داده آژانس امنیت ملی را افشا کرده، بارها این آژانس را سرزنش کرده است.

متن کامل پست فیس‌بوک زاکربرگ در پایین آمده است: در حالی که دنیا پیچیده تر می‌شود و دولت‌ها همه جا در حال تقلا هستند، اعتماد به اینترنت امروز از هر زمان دیگری مهم‌تر است. اینترنت فشای مشترک ماست. به ما کمک می‌کند متصل شویم. فرصت‌ها را گسترش می‌دهد. ما را قادر به یادگیری می‌کند. به ما صدا می‌دهد. ما را با هم قوی‌تر و ایمن‌تر می‌کند. برای قوی نگه داشتن اینترنت باید آن را ایمن نگه داریم. برای همین است که ما در فیس‌بوک انرژی زیادی صرف ایمن‌تر کردن سرویس‌هایمان و کل اینترنت می‌کنیم.

ما ارتباطات را رمزگذاری می‌کنیم، از پروتکل‌های ایمن برای ترافیک استفاده می‌کنیم، مردم را تشویق می‌کنیم برای امنیت حساب‌هایشان از روش‌های چندفاکتوری استفاده کنند، و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به حل مشکلاتی که در سرویس‌های دیگران پیدا کرده‌ایم هم کمک کنیم. اینترنت برای آن به کار خود ادامه می‌دهد که اکثر مردم و کمپانی‌های دیگر هم مثل ما همین کار را می‌کنند.

ما با هم همکاری می‌کنیم تا این فضای امن را بسازیم و فضای مشترک خود را برای دنیا از این هم بهتر کنیم. به همین دلیل است که بسیار گیج و خسته شده‌ام از گزارش‌های متعدد درباره رفتار دولت آمریکا. مهندسین ما که خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کنند تا امنیت را بهبود دهند، تصور ما این است که داریم شما را از مجرمین حفظ می‌کنیم نه دولت خودمان.

دولت آمریکا باید برای اینترنت یک حامی باشد نه یک تهدید. باید درباره آن‌چه انجام می‌دهند بسیار شفاف‌تر باشند، والا مردم بدترین فکرها را خواهند کرد. من با رئیس‌جمهور اوباما تماس گرفتم تا نارضایتی خود را درباره آسیبی نشان دهم که دولت دارد به آینده همه ما وارد می‌کند. متأسفانه به نظر می‌رسد اصلاحات واقعی و کامل مدت زیادی به طول خواهد کشید. بنابراین به ما بستگی دارد، همه ما، که اینترنت آن چیزی کنیم که می‌خواهیم.

با هم می‌توانیم فضایی بسازیم که بهتر و برای دنیا مهم‌تر از امروز باشد، اما همچنین ایمن باشد. من متعهد هستم که چنین چیزی را بسازم و می‌توانید روی فیس‌بوک حساب کنید که سهم خود را انجام دهد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.