ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی IBM هم فروخته شد

شرکت IBM که در زمینه تولید محصولات سازمانی فعالیت می‌کند اعلام کرد قصد دارد مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی خود را هم به فروش برساند. به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، روزنامه فایننشال‌‌تایمز با انتشار گزارشی اعلام کرد که IBM در اقدامی ناباورانه شرکت Goldman Sachs را به عنوان خریدار مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی خود معرفی کرده است تا اقدامات قانونی در این زمینه انجام شود.

این خبر تنها یک هفته پس از آن منتشر شد که شرکت IBM واحد تولید رایانه‌های سرور خود را با دریافت ۲٫۳ میلیارد دلار به شرکت چینی لنوو واگذار کرده بود. شرکت IBM از دادن هرگونه توضیح بیشتر برای خروج از صنعت جهانی فناوری اطلاعات خودداری کرد. با توجه به اینکه دیگر بخش‌های فعال در شرکت IBM وابستگی زیادی به مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی دارند، هرگونه اقدام استراتژیک در این زمینه می‌تواند روی دیگر محصولات آن از جمله ادامه فعالیت ابرکامپیوتر Watson تاثیرگذار باشد.

پاتریک مورهد(Patrick Moorhead) یکی از تحلیلگران مرکز Moor Insights در این خصوص گفت:این اقدام یک گام متفاوت با تاریخ فعالیت‌های IBM محسوب می‌شود. این اتفاق می‌تواند بزرگترین تصمیم استراتژیک شرکت IBM در ۲۰ سال گذشته باشد.

منابع آگاه به این فرآیند گزارش دادند که هنوز فرآیند واگذاری مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی IBM به اتمام نرسیده است، اما فروش این بخش که در هسته مرکزی فعالیت‌های IBM اثر می‌گذارد باعث تعجب همه تحلیلگران شده است و گفته می شود که به بخش اعظم مالکیت معنوی IBM به مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی آن وابسته بوده است.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.