• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی IBM هم فروخته شد

شرکت IBM که در زمینه تولید محصولات سازمانی فعالیت می‌کند اعلام کرد قصد دارد مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی خود را هم به فروش برساند. به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، روزنامه فایننشال‌‌تایمز با انتشار گزارشی اعلام کرد که IBM در اقدامی ناباورانه شرکت Goldman Sachs را به عنوان خریدار مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی خود معرفی کرده است تا اقدامات قانونی در این زمینه انجام شود.

این خبر تنها یک هفته پس از آن منتشر شد که شرکت IBM واحد تولید رایانه‌های سرور خود را با دریافت ۲٫۳ میلیارد دلار به شرکت چینی لنوو واگذار کرده بود. شرکت IBM از دادن هرگونه توضیح بیشتر برای خروج از صنعت جهانی فناوری اطلاعات خودداری کرد. با توجه به اینکه دیگر بخش‌های فعال در شرکت IBM وابستگی زیادی به مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی دارند، هرگونه اقدام استراتژیک در این زمینه می‌تواند روی دیگر محصولات آن از جمله ادامه فعالیت ابرکامپیوتر Watson تاثیرگذار باشد.

پاتریک مورهد(Patrick Moorhead) یکی از تحلیلگران مرکز Moor Insights در این خصوص گفت:این اقدام یک گام متفاوت با تاریخ فعالیت‌های IBM محسوب می‌شود. این اتفاق می‌تواند بزرگترین تصمیم استراتژیک شرکت IBM در ۲۰ سال گذشته باشد.

منابع آگاه به این فرآیند گزارش دادند که هنوز فرآیند واگذاری مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی IBM به اتمام نرسیده است، اما فروش این بخش که در هسته مرکزی فعالیت‌های IBM اثر می‌گذارد باعث تعجب همه تحلیلگران شده است و گفته می شود که به بخش اعظم مالکیت معنوی IBM به مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی آن وابسته بوده است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.