ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

میزان مصرف انرژی آیفون از یخچال بیشتر است

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که میزان انرژی مصرف شده توسط آی فن ها بیشتر از انرژی است که یک یخچال با اندازه متوسط مصرف می کند. یک یخچال نو با اندازه متوسط سالانه 322 کیلوات ساعت انرژی مصرف می کند در حالی که آی فن سالانه 361 کیلووات ساعت انرژی می سوزاند. انرژی مصرف شده برای آی فن برای شارژ باطری مصرف نمی شود بلکه برای تأمین انرژی دیتا سنترهای مسئول ارتباطات وایرلس و جریان اطلاعاتی که به دستگاه حیات می دهد مصرف می شود.

این مسئله در یک مقاله با عنوان ” ابر با زغال آغاز می شود: داده بزرگ، شبکه های بزرگ، زیر ساخت بزرگ و انرژی بزرگ” توسط گروه مشورتی سرمایه گذاری فناوری ” گروه دیجیتال پاور” مورد تأکید قرار گرفته است.

سیستمهای ارتباطات جهان 1500 تراوات ساعت انرژی مصرف می کند که این میزان 10 درصد انرژی جهانی و معادل مصرف انرژی ژاپن و آلمان باهم است. این مصرف مساوی مصرف کلی جهانی برق در سال 1985 است. یک تراوات ساعت انرژی کافی برای 90 هزار خانه طی یک سال کامل است.

وقتی که دستگاه ها بیشتر هوشمند می شوند و تعداد دستگاه های متصل به اینترنت افزایش می یابد ترافیک هر ساعت اینترنت بیشتر می شود و انتظار می رود از ترافیک سالانه در سال 2000 نیز فراتر رود. تأمین انرژی ستون فقرات ارتباطات جهانی نیازمند انرژی بسیاری است و بیش از آن برای تأمین همین انرژی در آینده مورد نیاز است. براساس تخمینهای صورت گرفته توسط این مقاله تا سال 2035، تغذیه رایانش ابری تنها اندکی کمتر از انرژی لازم برای روشن کردن چراغهای برق خواهد بود.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.