ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

میزان وات پاور رایانه به چه معناست

رایورز – آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید میزان وات یک پاور به چه معناست؟ فرض بگیرید پاور رایانه شما ۶۵۰ وات و برنز ۸۰+ می‌باشد؛ آیا میدانید این دقیقاً به چه معناست؟

یا از خود پرسیده‌اید اصلاً فرق پاور شما با یک پاور با میزان ۱۲۰۰ وات و یا ۸۰۰ وات چیست؟ آیا این عدد به معنای بیشترین برق قابل دسترسی است؟ اصلاً چه فرقی میان آن‌ها وجود دارد؟ استانداردهای جدید برای پاورها مثل ۸۰+ نقره‌ای یا برنز به چه معناست؟ در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

در واقع میزان وات پاور رایانه شما پتانسیل تولیدی پاور است و در اصل ۶۰% ظرفیت تولیدی پاور شما همیشه قابل استفاده است. البته امروزه انواع مختلفی از پاورها با نام‌های برنزی، نقره‌ای، طلایی و پلانیتیوم وجود دارند که تضمین‌کننده میزان بیشتری از توان تولیدی واقعی (حداقل ۸۰%) پاور می‌باشد. (مطمئناً واژه real) را در بعضی پاورهای امروزی دیده‌اید.

به عنوان مثال اگر شما پاوری با ظرفیت ۱۲۰۰ وات با برچسب استاندارد ۸۰+ بر روی آن داشته باشید، شاید ۱۲۰۰ وات میزان وات تولیدی باشد ولی ممکن است تا ۱۵۰۰ وات هم برای شما برق تولید کند (به خاطر داشتن استاندارد ۸۰+).

شاید پاور ۸۰۰ وات برای شما کافی باشد ولی این به این معنا نیست که شما در امانید و نیاز به پاور با میزان وات بالاتر ندارید. وات پاور شما بیشترین میزان وات قابل استفاده بر روی سیستم شما را مشخص می‌کند.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.