• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

نحوه ورود شرکت‌های دانش بنیان به فرا بورس اعلام شد

رئیس پارک فناوری پردیس از تدوین ساز و کارهای اجرایی ورود سهام شرکت‌های دانش بنیان به فرابورس با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بورس اوراق بهادار خبر داد.

 مهندس صفاری‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خصوص آخرین وضعیت ورود سهام شرکتهای دانش بنیان به فرابورس گفت: هم اکنون زیرساخت قانونی و اجرایی ورود سهام شرکتهای دانش بنیان به بورس از طریق فرابورس در کشور وجود دارد و در تدارک مشوق‌ها و اطلاع‌رسانی چگونگی بهره‌مندی شرکت‌ها از این موضوع هستیم چرا که بسیاری از شرکتهای دانش بنیان با مزایای ورود به فرابورس آشنایی ندارند؛ بنابراین به یک فعالیت ترویجی و اطلاع‌رسانی نیاز است.

وی تصریح کرد: بخش دوم تعریف مشوق‌ها و تسهیلات برای ورود شرکت‌های دانش بنیان به فرابورس است. در این راستا با سازمان بورس اوراق بهادار و فرابوس با محوریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مذاکراتی صورت گرفته است که به زودی به نتایج خوبی دست خواهیم یافت و اطلاع‌رسانی هم خواهد شد.

صفاری نیا خاطرنشان کرد: البته تعدادی از شرکتهای دانش بنیان به صورت غیر رسمی سهام خود را وارد فرابورس کرده‌اند که امیدوارم با اجرایی شدن سازوکارهای آن شاهد افزایش حضور شرکت‌های دانش بنیان در فرابورس باشیم. رییس پارک فناوری پردیس تاکید کرد: چنانچه سهام شرکتهای دانش بنیان در بورس عرضه شود ارزش واقعی آن نمایان شده و حتی بخشی از سهام را می‌توانند به عنوان وثیقه در دریافت تسهیلات بانکی استفاده کنند.

همچنین ورود شرکت دانش بنیان به فرابورس باعث مطرح شدن شرکت در سطح جامعه و افزایش ارزش و موقعیت آن می‌شود.وی افزود: از سوی دیگر یکی از مهمترین مزایای ورود شرکتهای دانش بنیان به فرابورس، تامین نقدینگی شرکت‌هاست.

صفاری‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد فرابورس موسسات و شرکتهای دانش بنیان و حمایت از ورود آنها به بازار بورس در اقدام ملی شماره 18 راهبرد کلان یک نقشه جامع علمی کشور تاکید شده است که ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اجرای این اقدام را به معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری محول و معاونت نیز آن را به پارک فناوری پردیس واگذار کرده است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.