• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

نخستین تلفن هوشمند مجهز به بریل در جهان ساخته شد

رایورز – محققان هندی موفق به ساخت نخستین تلفن هوشمند مجهز به بریل در جهان شدند. این اولین باری است که یک گوشی هوشمند قابل استفاده برای نابینایان ساخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری ˈایندین تایمزˈ، این گوشی هوشمند قادر است تمام متون و تصاویر را به خط و اشکال بریل تبدیل کند و دراختیار کاربران قرار دهد. این تلفن هوشمند دارای یک صفحه نمایش لمسی بزرگ است که روی آن شبکه بندی شده است. در جاهای بخصوصی از این شبکه نامرئی پین هایی تعبیه شده است که متون و اشکال را به خط بریل تبدیل می کند.

این ابزار امکان استفاده از تمام فضای اینترنت را برای نابینایان فراهم می کند چراکه نابینایان می توانند با استفاده از تلفن هوشمند خود سایت موردنظر را بارگذاری کنند و پس از تبدیل تمام صفحه به خط بریل از آن استفاده کنند.

نکته قوت این تلفن هوشمند در این است که برای تبدیل متن و شکل به بریل، کاربر را منتظر نمی گذارد و این فرآیند را در کسری از ثانیه انجام می دهد.
این گوشی هوشمند توسط یکی از فارغ التحصیلان موسسه ملی ˈDesignˈ واقع در هند طراحی و ساخته شده است و نمونه اولیه این تلفن همراه چند روز پیش رونمایی شد.
متخصصان روانشناس براین باورند که اکثر افرادی که به نوعی دچار معلولیت هستند از افسردگی رنج می برند و همین امر موجب کاهش قابلیت های آنان می شود.

به گفته طراح این گوشی هوشمند، یکی از مهمترین اهداف ساخت این تلفن همراه کمک به حفظ روحیه در میان نابینایان بوده است چراکه رنج محرومیت از این نعمت خدادادی به تنهایی طاقت فرسا است.

از زمان رونمایی این نمونه تاکنون، ایده های متفاوتی برای تکمیل و بهبود آن از سوی دانشگاه ها و شرکت های متفاوت تجاری بیان شده است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.