• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

نخستین گوشی هوشمند جهان مبتنی بر حسگر تشخیص حرکات سه‌بعدی

رایورز– این گوشی را گوگل با نام Project Tango تولید کرده و آن را به حسگرهای سه‌بعدی با قابلیت تشخیص همه حرکات در محیط پیرامون مجهز کرده است. گروه “پروژه‌ها و فناوری‌های پیشرفته”(ATAP) وابسته به شرکت گوگل از طرح جدیدی رونمایی کردند که Project Tango نام دارد و به گفته آنها بزرگ ترین تحول را در دنیای گوشی‌های هوشمند ایجاد می‌کند.

به گزارش رایورز، Project Tango مدل مفهومی یک گوشی هوشمند محسوب می‌شود که تراشه جدیدی را با قابلیت تشخیص حرکات سه‌بعدی محیط پیرامون در خود جا داده است و می‌تواند این قابلیت را در اختیار دستگاه‌های موبایلی قرار دهد.

شرکت گوگل قصد دارد طی ماه مارس از سال جاری میلادی نخستین مدل از این محصول را در اختیار مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار بگذارد تا آنها نخستین تجربه خود را با این سیستم سخت‌افزاری انجام دهند. این تراشه سیستم راهبری در فضاهای بسته/نقشه، بازی‌های تک‌کاربره/چندکاربره مبتنی بر فضای فیزیکی پیرامون، و الگوریتم‌های جدید برای پردازش اطلاعات به دست آمده از حسگرهای سه‌بعدی را شامل می‌شود.

 

 

به اعتقاد گوگل، این تراشه می‌تواند بسیار مورد توجه مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری قرار گیرد. این دستگاه پردازنده Myriad 1 ساخت مرکز Movidius را در خود جا داده است و بررسی کارشناسان نشان می‌دهد که این پردازنده ضمن کاهش مصرف انرژی، قابلیت‌های منحصر به‌فردی را ارائه می‌دهد. سیستم سخت‌افزاری گوشی Project Tango قادر است در هر ثانیه یک‌چهارم میلیون حرکت و ابعاد سه‌بعدی را شناسایی کند و نقشه دقیق این حرکات را ارایه دهد.

به گفته مرکز ATAP، سیستم Project Tango بخشی از پلتفورم اندروید محسوب نمی‌شود و نخستین گام برای متحول کردن دنیای تلفن‌های همراه است. قرار است با پایان یافتن مرحله آزمایشگاهی این سیستم، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان آن را امتحان کنند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.