ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

نرم افزار تشخیص مواد رادیواکتیو ساخته شد

رایورز – یک شرکت آمریکایی نرم افزاری ساخته است که می تواند میزان تشعشعات رادیواکتیو را در اطراف اندازه گیری کند. بسیاری از اقلامی که انسان در طول روز از آن ها استفاده می کند، دارای مقدار اندکی اشعه رادیواکتیو هستند.

این نرم افزار جدید می تواند میزان دقیق این مواد را اندازه گیری کند. نام این اپلیکیشن GammaPix است و توسط شرکت کانتیکات-بیسد طراحی شده است. این اپلیکیشن از دوربین گوشی های هوشمند برای اسکن بخش آلوده به اشعه گاما استفاده می کند.
آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع آمریکا از ساخت این نرم افزار حمایت کرده و در طول تمرینات نظامی اخیر آن را با موفقیت مورد آزمایش قرار داده است.

به گفته سازندگان، GammaPix گوشی هوشمند تلفن همراه را تبدیل به یک وسیله شناسایی اشعه رادیواکتیو یونیزه شده می کند و با استفاده از تکنولوژی اسکن، فیلم ها و عکس های گرفته شده با دوربین گوشی های هوشمند را تجزیه و تحلیل می کند.
دوربین گوشی مانند یک اسکنر اشعه های رادیویی، تشعشعات گاما را جستجو می کند و اپلیکیشن میزان اشعه رادیواکتیو را اندازه گیری می کند.درصورتی که کاربر در معرض اشعه های مضر قرار داشته باشد این نرم افزار هشدار می دهد. می توان از این فنآوری و نرم افزار برای تصاویر دوربین های مدار بسته و وب کم ها استفاده کرد.
سازندگان این اپلیکیشن می گویند: این فنآوری از حساسیت کافی برای شناسایی تشعشات برخودار است و در عرض چند ثانیه می تواند تشعشعات بالای رادیواکتیو را هشدار دهد.این نرم افزار همچنین می تواند سوابق تابش را از چند دقیقه تا چند ساعت ضبط کرده و منابع رادیواکتیویته ضعیف تر یا منابع رادیواکتیویته طبیعی در زندگی روزمره را درپس زمینه محیط را تشخیص دهد.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.