• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

نوکیا به دنبال توسعه اجرای شارژر خورشیدی است

رایورزنوکیا در حال آزمایش یک شارژر جدید خورشیدی در نیجریه و کنیاست. شارژر خورشیدی DC-40 می تواند بابت هر دقیقه ای که شارژ می شود، دو دقیقه به شارژ زمان صحبت کردن اضافه کند. 

روز چهارشنبه در یک وبلاگ گفته شد که این شرکت امیدواراست شرایط استفاده از تلفن را برای کسانی که دسترسی عادی به برق ندارند آسان تر کند. طبق گفته شرکت نوکیا، شارژرخورشیدی قابل حمل DC-40 قابلیت تبدیل یک دقیقه زمان شارژ به دودقیقه زمان صحبت کردن را دارد.

در صفحه شارژ از یک پنل نازک فتوولتائیک (تولید کننده انرژی نوری) به وزن 93 گرم استفاده شده که با یک کابل سه متری از طریق اتصال های دو میلی متری معمولی نوکیا به تلفن وصل می شود.

این اولین باری نیست که نوکیا پتانسیل شارژ نوری را آزمایش می کند. این شرکت در یک گزارش در مورد یک پروژه تحقیقاتی در ژانویه امسال گفت که شارژ نوری را پشت یک دستگاه تلفن کار گذاشته است.

نوکیا در آن زمان اعلام کرد از جمله مشکلاتی که با آن مواجه شده اند کوچک بودن درپوش پشت تلفن بود که موجب اعمال محدودیت در اندازه پنل می شد و همین طور مقداری که این باطری می توانست شارژ نگه دارد. افراد کمی می توانند تمام روزموبایل خود را زیر نور خورشید رها کنند تا شارژ شود.

اولین تلاش نوکیا برای ساخت تلفن هایی با انرژی خورشیدی به سال 1997 برمی گردد، زمانی که این شرکت، گوشی Nokia 1610 Plus را با باطری اختیاری لیتیوم-یون و پنل خورشیدی عرضه کرد.

اخیراً فروشندگانی مانند سامسونگ الکترونیک و ال.جی الکترونیک تلفن های هوشمندی را ارائه کرده اند که یک پنل خورشیدی روی قسمت پشتی آن تعبیه شده است.

گوشی سامسونگ S7550 Blue Earth و ال .جی GD510 Pop هر دو در سال 2009 معرفی شدند. این بار نوکیا با استفاده از یک شارژر بیرونی می تواند صفحه شارژ بزرگ تری برای جذب نور خورشید داشته باشد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.