• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

هارد یک ترابایتی اس اس دی راهی بازار می شود

رایورز – کمپانی کره ای سامسونگ این ماه اولین هارد اس اس دی در حجم یک ترابایت را راهی بازار می کند. این حجم تقریبا دو برابر حجم موجود در بازار اس اس دی ها است.(در حال حاضر هارد 512 گیگ از نوع mSATA SSD در بازار بزرگترین محسوب می شود)

هارد موسوم به 1TB 840 EVO mSATA SSD قرار است در بازار ظریف ترین ها برای ابزارهای پرتابل عرضه شود. این هارد از 4 بسته فلش مموری تغذیه می کند که 16 لایه 128 گیگی را در بر می گیرد و ضخامت آن فقط 3.85 میلیمتر تعریف شده است که این ضخامت 60 درصد نازک تر از هارد درایوهای جاری است و وزن هارد نیز 8.5 گرم است.

این وزن 92 درصد سبک تر از هاردهای موسوم به HHD در بازار است. سرعت خوانش هارد 540 مگابیت بر ثانیه و سرعت نوشتن روی هارد نیز 520 مگابیت بر ثانیه تعریف شده است.

گفتنی است سامسونگ سری هاردهای 840 EVO mSATA SSDs را در حجم 120گیگ، 250گیگ،500 گیگ و 1 ترابایت ساخته است. این خط تولید از فلش مموری های 128 Gb NAND بهره برده و کنترلر هارد نیز TurbuWrite است. تاریخ دقیق عرضه مشخص نشده اما باید قبل از کریسمس باشد.

دارندگان اولترابوک و لپ تاپ و سایر وسایلی که از هاردهای اس اس دی استفاده می کنند، می توانند هارد دستگاه خود را با 1TB 840 EVO mSATA SSD تا یک ترابایت ارتقا دهند.

درایو حالت جامد یا solid-state drive گاهی به نام solid-state disk و یا electronic disk نیز شناخته می‌شود، یک ابزار حافظه است که از تراشه برای دخیره سازی دائم داده‌ها استفاده می‌کند.

Solid State Drives یا به عبارتی همان SSD در کمترین زمان توانست جایگزین مناسبی برای هاردهای HDD شود. در واقع SSD حافظهٔ مبتنی بر حافظه ی فلش است (همان حافظه فلش خودمان البته در سایز بزرگ!) که در مقایسه با هارد دیسک‌های قبلی برق کمتری مصرف می‌کند و از مقاومت بیشتری نیز برخوردار است.

هارد دیسکهای معمولی HDD صفحاتی به نام پلاتر و هد دارند که این هد اطلاعات را از روی صفحات می‌خواند. بر خلاف آن، هیچ کدام از اجزاء داخلی SSD در حال چرخش نیستند و یک حافظه فلش است که فوق العاده محکم و بادوام است. در نتیجه در اثر سقوط از ارتفاع کاملاً مقاوم بوده و نسبت به HDD معمولی دوام بیشتری دارد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.