• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

همکاری فیس‌بوک و مایکروسافت برای راه‌اندازی یک وب‌سایت امنیتی

رایورز – محققان امنیتی دو شرکت مایکروسافت و فیس‌بوک به طور گسترده در حال راه‌اندازی و ایجاد ابتکار عملی هستند تا طی آن بتوانند آسیب‌پذیری‌هایی را که به طور وسیع در محصولات و برنامه‌های کاربردی این دو شرکت وجود دارد را شناسایی کنند.

برخلاف سایر برنامه‌های رفع اشکال و آسیب‌پذیری که این دو شرکت تاکنون به طور مستقل برای برنامه‌ها و نرم‌افزارهای خود منتشر کرده‌اند، این بار این ابتکار عمل به هر دوی این شرکت‌ها تعلق دارد تا طیف وسیعی از آسیب‌پذیری‌های موجود در برنامه‌ها و نرم‌افزارها مانند Internet Explorer، Adobe Reader و … را پوشش دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، به گفته این محققان آنها همچنین در تلاش برای راه‌اندازی وب‌سایتی تحت این برنامه هستند تا گزارش آسیب‌پذیری‌ها و نحوه پرداختن به آنها را گزارش دهد. در واقع این محققان به دنبال یافتن راهی برای افشای آسیب‌پذیری‌ها و فرآیندهای پرداختن به آن هستند.

محققان امنیتی این دو شرکت هدف از این ابتکار عمل را ایجاد برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی امن می‌دانند. این محققان در این راه روی کمک کاربران حساب باز کرده و نظام پاداشی را نیز برای آنها در نظر گرفته اند که کمکی مناسب برای هر دوطرف است. آنها دو جایزه یکی برای کشف آسیب‌پذیری و دیگری برای حل و از بین بردن آن در نظر گرفته‌اند.

مایکروسافت و فیس‌بوک معتقدند زمانی که نرم‌افزار به سطحی از بلوغ و زیرساخت‌های اجرایی رسیده باشد به نفع همه است تا برای هر چه بیشتر ایمن کردن آن بکوشیم. متخصصان امنیتی این دو شرکت این اقدام را عاملی می‌دانند که به آنها در لمس بهتر آسیب‌پذیری‌های امنیتی و پاسخ به موقع به هریک از آنها کمک خواهد کرد و گره کور نقاط ضعف امنیتی را باز خواهند کرد.

در نهایت اینکه همه شرکت‌های بزرگ به دنبال سرمایه‌گذاری‌های هنگفت بر امنیت اینترنت هستند و تلاش می‌کنند تا جایی که امکان دارد نقاط ضعف و آسیب‌پذیری‌های موجود در نرم‌افزارها و برنامه‌های خود را از بین ببرند. در این راه نیز روی کمک، همفکری و همراهی کاربران، حساب ویژه‌ای باز می‌کنند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.