• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

همین حالا پیشینه جست‌وجوهای فیس‌بوک‌تان را پاک کنید

پیشینه جست‌وجوهای فیس‌بوکی شما؛ یعنی هر آنچه در جعبه جست‌وجوی فیس‌بوک وارد کرده‌اید، به سادگی و تنها با چند کلیک در دسترس است. اگر دغدغه حریم خصوصی دارید بهتر است همین حالا با چند کلیک پاکش کنید. بسیاری از کاربران فیس‌بوک برای مراجعه به صفحات فیس‌بوکی دوستان‌شان یا صفحات عمومی و یافتن دوستان قدیمی و البته جست‌وجوی درباره کسانی که نمی‌شناسند و می‌خواهند درباره‌شان بیشتر بدانند، از سیستم جست‌وجو فیس‌بوک استفاده می‌کنند، اما بخش بزرگی از این کاربران نمی‌دانند که فیس‌بوک هرآنچه در جعبه جست‌وجو وارد می‌شود را ذخیره می‌کند و جایی در پروفایل شما در دسترس قرار می‌دهد.

اگرچه پیشینه جست‌وجوهای ذخیره‌شده در فیس‌بوک هر کاربر به‌صورت پیش‌فرض تنها برای خود او قابل مشاهده است، اما در هر صورت همیشه این امکان وجود دارد که کسی به سیستم شخصی شما نفوذ کند یا در نتیجه بی‌احتیاطی شما از راه‌های مختلف کنترل اکانت فیس‌بوک‌تان را در اختیار بگیرد و به سادگی با مراجعه به همین بخش، اطلاعات بسیار خصوصی زندگی‌تان را به دست آورد. به گزارش دویچه‌وله، ‌اگر تا به حال به این‌فکر نکرده‌اید که به دست آوردن تاریخچه جست‌وجوهای شما در فیس‌بوک چه ابعادی از زندگی‌تان را برملا می‌کند، همین حالا چند لحظه تامل کنید و سپس برای از بین بردنش دست به کار شوید.

آنچه در فیس‌بوک جست‌وجو می‌کنید، چیزهای بسیاری درباره زندگی شما می‌گوید: اینکه دنبال کسب اطلاعات درباره چه چیزهایی هستید، درباره چه کسانی می‌خواهید بیشتر بدانید، چه کسانی کنجکاوی‌تان را برمی‌انگیزند، به چه کسانی توجه ویژه دارید.اما نگران نباشید. حالا که با این مساله آشنا شدید، حل کردن آن بسیار ساده است. برای پاک کردن پیشینه جست‌وجوهای فیس‌بوکی، اول باید به صفحه اصلی پروفایل‌تان بروید و در سمت راست کاور فتو، روی Activity Log کلیک کنید.

در قسمت Activity Log مجموعه‌ای از گزارش‌ها درباره فعالیت‌های فیس‌بوکی شما ذخیره شده است. لایک‌ها، کامنت‌ها، پست‌ها و هرآنچه که روزانه در فیس‌بوک انجام داده‌اید. در سمت چپ، زیر قسمتی که مربوط به عکس‌ها، لایک‌ها و کامنت‌ها است، گزینه More را می‌بینید. روی آن کلیک کنید تا آیتم‌های بیشتری را ببینید. پیشینه سرچ شما هم در همین قسمت قرار دارد. بعد از کلیک روی More در پایین‌ترین قسمت روی گزینه Search کلیک کنید. حالا می‌توانید جست‌وجوهای خود را ببینید که به ترتیب ماه مرتب شده‌اند.

احتمالا اولین مواجهه با پیشینه جست‌وجوها، غافلگیرتان خواهد کرد، اما بعد از چند بار اسکرول کردن، وقت را بیش از این تلف نکنید و با کلیک روی Clear Searches که در قسمت راست بالای صفحه قرار گرفته، خطر دسترسی به این اطلاعات خصوصی توسط دیگران را از بین ببرید. البته این فقط بخشی از نگرانی‌های گسترده درباره حریم خصوصی فیس‌بوک را رفع می‌کند. همواره تغییرات زیادی در زمینه تنظیمات Privacy فیس‌بوک ایجاد می‌شود و برای آگاهی از آنها، باید پیگیر خبرها باشید و تنظیمات خود را متناسب با تغییرات به‌روز کنید.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.