• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

هیولایی به نام زباله‌های الکترونیک

رایورز– تولید حجم بالای پسمانده‌های الکترونیکی، زنگ خطر را برای کارشناسان و فعالان محیط زیست به صدا در آورده است. پیشرفت روزافزون فناوری، افزایش تقاضا و تولید بی‌امان تجهیزات الکترونیکی، باعث شده روز به روز بر حجم لوازم الکترونیکی فرسوده افزوده شود.

طبق پیش‌بینی‌های سازمان ملل متحد، تا سال 2017 حجم زباله‌های الکترونیکی تولید شده در جهان، همه ساله یک سوم بیشتر می شود. این پسمانده‌ها معمولاً حاوی موادی همچنین سرب و جیوه است که برای انسان و محیط زیست، بسیار سمی و زیان‌بار محسوب می‌شود.

به گزارش رایورز به نقل از اسکای نیوز، حجم زباله‌های الکترونیکی از 48.9 میلیون تن در سال گذشته، به 65.4 میلیون تن در سال 2017 خواهد رسید، که بیشتر افزایش تولید آن به کشورهای در حال توسعه تعلق خواهد داشت.

به عنوان مثال در سال 2010 تعداد 120 میلیون تلفن همراه از رده خارج شد، که اکثر این گوشی‌های مستعمل از هنگ‌کنگ، آمریکای لاتین و کشورهای کارائیب سر در آورد. وسیله الکترونیکی به هر چیزی که با باتری یا سیم برق کار کند اطلاق می‌شود.

در حال حاضر آمریکا تولیدکننده بالاترین حجم زباله‌های الکترونیکی در جهان است. پس از آن چین جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. در آمریکا سرانه تولید این نوع زباله به ازای هر فرد حدود 30 کیلوگرم است. این رقم در چین 5.4 کیلوگرم بوده و نرخ جهانی آن 7 کیلوگرم می‌باشد.

کارشناسان معتقدند اگر انسان در این خصوص چاره‌ای نیندیشد و این زباله‌ها را به گونه‌ای درست و اصولی مدیریت نکند، پیامدهای این سیل ویرانگر، دامن انسان و محیط زیست وی را خواهد گرفت و چه بسا در آینده‌ای نه چندان دور یک بحران فراگیر و بین‌المللی رقم بخورد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.