• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

وای‌فای هم ویروسی شد

رایورز – به نظر می‌رسد ویروس «آفتاب‌پرست» از قابلیت‌های متعدد و بعضاً شگفت‌آوری برخوردار است. گروهی از پژوهشگران دانشگاه لیورپول با شبیه‌سازی حمله به شبکه‌های وای‌فای لندن و بلفاست توانستند ثابت کنند که این شبکه‌ها نیز ممکن است ویروسی شود. این تیم تحقیقاتی در راستای بررسی‌های خود، ویروسی به نام «آفتاب‌پرست» تولید کرده که عملکرد آن، مشابه همان شیوه‌ای است که ویروس های واگیرداری همچون سرماخوردگی و آنفولانزا برای بیمار کردن انسان‌ها در پیش می‌گیرند.

به گزارش رایورز، به نظر می‌رسد «آفتاب‌پرست» از قابلیت‌های متعدد و بعضاً شگفت‌آوری برخوردار است. به عنوان مثال این ویروس علاوه بر این که می‌تواند شبکه‌های وای‌فای خانگی و شرکتی را هک کند، قادر است خود را از دید نرم‌افزارهای ضدویروس مخفی نگاه دارد. پژوهشگران در شبیه‌سازی خود دریافتند که بدافزار مزبور می‌تواند همانند ویروس‌های بیولوژیک که از طریق هوا منتقل می‌شود، بین شبکه‌های وای‌فای و نقاط دسترسی (Access Point) که کاربران خانگی و تجاری را به وای‌فای ارتباط می‌دهد، نقل مکان کند.

در این فرایند ویروس به دنبال ضعیف‌ترین شبکه می‌گردد تا همان را هک کند! ضمناً «آفتاب‌پرست» در نقاط پرتراکم اینترنتی که قاعدتاً از اکسس‌پوینت‌های فراوان‌تری برخوردار است، فعالیت بیشتری از خود نشان می‌دهد. به گزارش رایورز به نقل از اسکای نیوز، آلن مارشال (Alan Marshall) پروفسور امنیت شبکه، با اشاره به این که ویروس مزبور فقط بر روی شبکه‌های وای‌فای منتشر می‌شود، گفت دلیل موفقیت «آفتاب‌پرست» در مخفی ماندن از چشم برنامه‌های امنیتی آن است که نرم‌افزارهای ضدویروس عمدتاً بر ویروس‌های رایانه‌ای و اینترنتی تمرکز دارند. تا پیش از این، گمان می‌شد توسعه و ساخت ویروس‌هایی برای حمله به شبکه‌های وای‌فای امکان‌پذیر نیست.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.