• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

ويندوز XP دستگاه‌هاي ATM را به دردسر مي‌اندازد

رايورز – بيش از 95 درصد دستگاه‌هاي خودپرداز در آمريکا مبتني بر ويندوز XP فعاليت مي‌کنند و تنها 15 درصد آنها قابليت ارتقا به نسخه‌هاي جديدتر را دارند. اين طور که مايکروسافت مي‌گويد، بالاخره زمان بازنشستگي سيستم‌عامل محبوب ويندوز XP فرا رسيده است و شرکت مايکروسافت قصد دارد فقط تا تاريخ ۸ آپريل از آن پشتيباني کند.

به گزارش رايورز، اگرچه انتقال فعاليت‌هاي رايانه‌اي کاربران از ويندوز XP به سيستم‌هاي عامل ويندوز ۷ يا ويندوز ۸ آنها را چندان دچار مشکل نمي‌کند، اما مايکروسافت مي‌گويد که هنوز ۲۹ درصد از رايانه‌هاي شخصي در جهان مبتني بر اين سيستم‌عامل قديمي کار مي‌کنند. اين آمار نشان مي‌دهد که کاربران همچنان تمايل دارند از اين سيستم‌عامل استفاده کنند، اما پايان پشتيباني امنيتي مايکروسافت از آن مي‌تواند مشکلاتي را به همراه داشته باشد. با اين وجود بايد توجه داشت که مشکل اصلي مربوط به بخش ديگري مي‌شود.

کارشناسان مي‌گويند مهم‌ترين منبع نگراني در جريان پايان پشتيباني امنيتي مايکروسافت از سيستم‌عامل ويندوز XP مربوط به دستگاه‌هاي خودپرداز(ATM) مي‌شود. اين طور که خبرگزاري بلومبرگ اعلام کرده است، هم‌اکنون بيش از ۹۵ درصد دستگاه‌هاي خودپرداز در آمريکا مبتني بر اين سيستم‌عامل فعاليت مي‌کنند و تنها ۱۵ درصد سيستم سخت‌افزاري آنها قابليت ارتقا به نسخه‌هاي جديدتر سيستم‌عامل مايکروسافت را دارند.

بايد توجه داشت که مايکروسافت پيش از اين قصد داشت در سال ۲۰۱۰ ميلادي به پشتيباني امنيتي خود از ويندوز XP پايان دهد و تنها دليلي که اين شرکت تصميم به ادامه پشتيباني‌ها گرفت، مشکلات مربوط به دستگاه‌ها خودپرداز بود. در حالي که ارتقا سيستم‌عامل به ويندوز ۷ و ۸ يکي از گزينه‌هاي پيشروي همه کاربران محسوب مي‌شود، اما بايد توجه داشت که همه رايانه‌ها از نظر سخت‌افزاري اين توانايي را ندارند.

علاوه بر اين اعلام شده است که ۶ درصد شرکت‌ها و سازمان‌هاي بزرگ همچنان مبتني بر سيستم‌عامل ويندوز XP فعاليت مي‌کنند و بودجه آنها امکان خريداري سخت‌افزارهاي جديد براي استفاده از نسخه‌هاي به‌روز شده سيستم‌عامل مايکروسافت را نمي‌دهد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.