• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

ویندوز اول/مک دوم/ لینوکس سوم: جدیدترین آمار سیستم عامل ها

مایکروسافت، علیرغم ناکامی‌های اخیر، هنوز هم خیل عظیمی از کاربران بازار سیستم‌عامل‌ را در اختیار دارد.سیستم عامل ویندوز مایکروسافت با ۹۰.۶۶ درصد، سیستم عامل مکینتاش Mac OS با ۷.۷۳ درصد و لینوکس با ۱.۶۱ درصد مقام اول تا سوم بازار سیستم عامل های دنیا را به خود اختصاص داده اند. به نوشته نت اپایکیشنز با ارائه جدیدترین آمار در مورد سهم سیستم عامل ها از بازار یادآوری کرد که دو سیستم عامل ویندوز ۸.۱ و مکینتاش یا مک او اس ۱۰.۹ در ماه اکتبر در نسخه های جدید راهی بازار شده است.

بر این اساس سهم ویندوز ۸ در بازار با کاهش مواجه شده و این در حالی است که ویندوز ۸.۱ با به روز رسانی پی سی ها به ۱.۷۲ درصد رسیده است. در بین سیستم عامل ویندوز مایکروسافت نیز سهم بازار متغیر شده و ویندوز ۸.۱ بیش از ۱.۷۲ درصد بازار، ویندوز هفت ۴۶.۴۲ درصد، ویندوز ویستا ۳.۶۳ درصد، ویندوز ایکس پی ۳۱.۲۴ درصد و سایر ویندوز ها ۱.۸۴ درصد را در بر می گیرند.
گفته می شود میزان رشد پذیرش ویندوز ۷ تا قبل از اکتبر بیشتر از ویندوز ۸ بود اما از اکتبر بدین سو میزان پذیرش ویندوز ۸ از ۷ پیشی گرفته است هر چند سهم ویندوز ۷ در کل بازار ویندوزی ها ۴۶.۴۲ درصد است. سیستم عامل ماوریکس که تازه ترین سیستم عامل مکینتاش اپل است نیز کمتر از یک ماه از ورودش نمی گذرد که از سیتسم عامل های مک ۱۰.۴ و ۱۰.۵ در رشد پیشی گرفته است. نت اپلیکیشنز آمار خود را زا ۱۶۰ میلیون کاربر یونیک و ۴۰ هزار سایت از سراسر جهان به صورت ماهیانه استخراج می کند.

 

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.