• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

ویندوز مایکروسافت رایگان می‌شود

رایورز – این اقدام بخشی از تغییرات اساسی شرکت مایکروسافت محسوب می‌شود که بر اساس آن قرار است نسخه بعدی ویندوز با نام Threshold در بهار ۲۰۱۵ وارد بازار شود.

یک منبع آگاه به مرکز خبری The Verge توضیح داد که «تری مایرسون» (Terry Myerson) مدیر مرکز ویندوز در شرکت مایکروسافت به صورت کاملا جدی تلاش می‌کند تا نسخه بعدی سیستم‌های عامل Windows Phone و Windows RT را به صورت رایگان و بدون در نظر گرفته هرگونه هزینه وارد بازار کند.

لازم به ذکر است که این روز‌ها بخش اعظم درآمدهای مایکروسافت از فروش مجوز نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل این شرکت به تولیدکنندگان رایانه‌های رومیزی، لپ‌ تاپ‌ها، گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی تامین می‌شود. با این وجود، قرار است که شرکت مایکروسافت در بخش تلفن‌های همراه تغییرات اساسی ایجاد کند.

شرکت نوکیا هم اکنون تولید بیش از ۸۰ درصد گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عاملWindows Phone را برعهده دارد و از زمان واگذاری آن به شرکت مایکروسافت، درآمد حاصل از فروش مجوزهای این سیستم‌عامل موبایلی در اولویت چندم قرار گرفته است.

با این وجود باید توجه داشت مایکروسافت چگونه این درآمد از دست رفته را تامین می‌کند؟ برخی کار‌شناسان احتمال می‌دهند که غول نرم‌افزاری جهان از طریق انتشار آگهی‌های تبلیغاتی در ابزارهای مخصوص سیستم‌عامل Windows ۸ این درآمد را جبران کند.

تبلیغات هم‌اکنون بخشی از مرورگر اینترنتی Bing در سیستم‌عامل Windows ۸ محسوب می‌شوند. اما تمام ابزارهای رایگانی که در فروشگاه Windows Store ارایه می‌شوند نیز می‌توانند با آگاهی‌های تبلیغاتی به دست کاربران برسند.

همچنین احتمال می‌رود که این شرکت تلاش می‌کند مشتریان خود را متقاعد کند تا از سرویس‌هایی مانند SkyDrive، Skype و Office بهره بیشتر ببرند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.