• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

پس از یک ساعت کار با رایانه 5 دقیقه قدم بزنید

این روزها با متداول شدن استفاده از رایانه و اینترنت ، میلیونها انسان در جهان روزانه زمان های طولانی را با رایانه کار می کنند در حالی که این کار بدون وقفه در صورت تداوم منجر به آسیب های حرکتی و اسکلتی در بدن می شود. کارشناسان براین باورند که بهتر است که افراد پس از ساعتی کار با رایانه مدت زمانی را به چشم ها و بدن خود استراحت دهند.دکترˈ سید احمد رئیس السادات ˈدبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران روز سه شنبه در این مورد به خبرنگار ایرنا گفت : افرادی که زمان های طولانی را صرف مطالعه و یا کار با رایانه می کنند بهتر است پس از هر یک ساعت نشستن و کار 5 دقیقه قدم برنند.

وی یادآور شد : افرادی که زمان های طولانی را صرف مطالعه و یا کار با رایانه می کنند به اختلالات و آسیب های اسکلتی و عضلانی از جمله درد گردن ،درد بین دو کتف و حتی درد کمر و پشت ساق پا دچار می شوند.
رئیس السادات اظهار داشت :نشستن های نامناسب و طولانی مدت به گونه ای که گردن رو به جلو و شانه ها حالت افتادگی دائم داشته باشند و فرد قوز کند ، بسیار خطرناک است زیرا به ستون فقرات در ناحیه گردن و پشت فشار زیاد وارد می شود و در این حالت ممکن است فرد دچار گردن درد شود.
وی خاطرنشان کرد: سر، ستون فقرات ، لگن، مفاصل زانو و مچ پا مانند حلقه های زنجیر به هم مرتبط هستند و قرار گرفتن در وضعیت های نامناسب از جمله طریقه نشستن نادرست موجب افزایش فشار بر روی هر یک از این نواحی می شود بنابراین ممکن است درد و آزردگی در قسمت های بالا تر و یا پایین تر این بخش ها ایجاد شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت : گاهی درد در ناحیه ستون فقرات و پشت محدود نمی شود و ممکن است سبب انتشار درد به سایر اندام ها همچون سر، قفسه سینه و یا حتی احساس گزگز و مورمور و خواب رفتگی انگشتان دست و پا شود .
به گفته رییس السادات انتخاب میز و صندلی ، تنظیم مناسب قرار گرفتن رایانه و تجهیزات کار و رعایت اصول صحیح نشستن برای جلوگیری از آسیب های اسکلتی ناشی از کار با رایانه بسیار مهم است هرچند که فرد باید از قرار گرفتن طولانی مدت در وضعیت های خاص خودداری کند زیرا این زمان طولانی موجب افزایش تنش عضلات و ایجاد حالت گرفتگی و دردهای ستون فقرات می شود.
وی توصیه کرد که کاربران رایانه برای پیشگیری از دردهای عضلات و مفاصل باید مرتبا وضعیت نشستن خود را تغییر دهند و زمان های استراحت در فواصل نشستن های طولانی مدت در نظر بگیرند.
رییس السادات اظهار داشت : انجام حرکات ورزشی مناسب از جمله کشش عضلات بین دو کتف ، ورزش های مناسب برای ناحیه گردن و کتف و کششی پشت ساق پا برای کاهش آسیب های اسکلتی ناشی از کار با رایانه بسیار مفید هستند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.