• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

پیش بینی تسلط تبلتها در سال 2014/تبلتهایی که درصدر باقی می مانند

یک شرکت تحقیقاتی پیش بینی کرده است که تبلتها 50 درصد از بازار رایانه ها را در سال آینده میلادی در اختیار خواهند داشت. به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت تحقیقات کانالیست در جدیدترین گزارش خود آورده است که فروش تبلتها از سایر انواع رایانه های شخصی از جمله رایانه های شخصی روی میزی و لپ تاپها پیشی خواهد گرفت. این شرکت تحقیقاتی گفته است فروش تبلتها در سال 2014 به 285 میلیون دستگاه می رسد و این رقم در سال 2017 به 396 میلیون دستگاه رشد خواهد کرد.

در سه ماهه سوم سال جاری میلادی تبلتها 40 درصد فروش رایانه های شخصی را تشکیل می دادند و نیم میلیون دستگاه کمتر از نت بوکها فروش داشتند. به رغم کاهش فروش رایانه های شخصی و لپ تاپ ها در سراسر دنیا، بازار رایانه های شخصی در این سه ماه سال رشد 18 درصدی داشته و رشد خود را وامدار فروش تبلتها بود.شرکت تحقیقات کانالیست بر این باور است که سیستم عامل اندروید عامل اصلی رشد فروش تبلتها است و در طول سال آینده تبلتهای اندرویدی 65 درصد بازار را در اختیار خواهند گرفت و سامسونگ این گروه را رهبری خواهد کرد.

همانطور که این شرکت فناوری کره جنوبی در بخش تلفن هوشمند نیز با داشتن سهم 27 درصدی از سه ماهه سوم سال 2013 در این زمینه پیشرو است. اپل نیز مهمترین رقیب اندروید باقی خواهند ماند. تیم کولینگ تحلیلگر ارشد این شرکت گفت: سقوط اپل در سهم بازار رایانه ها غیرقابل اجتناب است. سامسونگ در سه ماهه کنونی به آرامی بازار اروپا، خاورمیانه و آفریقا را در دست گرفته و پیش بینی می شود که اپل در آینده جایگاه خود را در بازارهای بیشتری به رقبا خواهد باخت.

این درحالی است که اپل یکی از معدود شرکتهایی است که از رونق بازار تبلتها سود می برد. شرکت تحقیقات کانالیست اظهار می دارد که سامسونگ و اپل همچنان در صدر جدول باقی می مانند اما شاید چالشهایی در این راه ایجاد شود. اشاره این شرکت به چالشها احتمال ظهور تولید کنندگان کوچک در بازار درحال رشد و همچنین ایفای نقش دیگر شرکت های بین المللی چون ایسر، ایسوس، لنوو و اچ پی است. تبلتهای مناسب و ارزان قیمت همچنان بسیاری از مشتریان را به خرید ترغیب می کند و در این شرایط حتی فروشگاه های بزرگ و خرده فروش هایی چون تسکو و آرگوس تبلت ارزان قیمت خود را وارد بازار کرده اند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.