• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

چاپ گوشی هوشمند روی لباس‌های معمولی!

رایورز– فناوری Spaser این امکان را فراهم می‌کند تا با استفاده از تیوب‌های کربنی به راحتی بتوان یک گوشی هوشمند را روی لباس چاپ کرد. فناوری به گونه‌ای پیش می‌رود که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند نسل آتی گوشی‌های هوشمند روی لباس شما چاپ می‌شود تا در حین راه رفتن در خیابان بدون آنکه دستگاهی را در دستان خود حمل کنید، همه امکانات الکترونیکی مورد نیازتان را در اختیار داشته باشید.

به گزارش رایورز، محققان فناوری جدیدی ارائه کرده‌اند که Spaser خوانده می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند تا اندازه تلفن‌های همراه به میزان قابل ملاحظه کوچک شود، کارایی آنها افزایش یابد و امکان انعطاف‌پذیری لازم برای آنها فراهم شود تا بتوان یک گوشی هوشمند را به راحتی روی لباس چاپ کرد.

گروهی از محققان مرکز مهندسی سیستم‌های رایانه‌ای و الکترونیکی(ECSE) دانشگاه Monash در شهر ملبورن نخستین نمونه از این فناوری را ساخته‌اند که تمامی بخش‌های آن از جنس کربن ساخته شده است.

این فناوری نوع سطح تقویت شده پلاسمایی مجهز به سیستم‌های تحریک شونده تابشی محسوب می‌شود ساخت بخش‌های مختلف آن از جنس کربن این امکان را فراهم می‌کند تا قابلیت‌های مختلف به آن افزوده شود. فناوری Spaser به گونه‌ای است که توسط لیزرهای بسیار دقیق در قطع نانو ایجاد می‌شود و تشعشعاتی از نور را از طریق ارتعاش‌ الکترون‌های آزاد به وجود می‌آورد. این فناوری برخلاف سیستم‌های لیزری سنتی است که در آن نیروهای الکترومغناطیسی به کار گرفته می‌شدند.

 

 

“چاناکا روپانسینگه”(Chanaka Rupasinghe) مدیر این گروه تحقیقاتی گفت: «با استفاده از این فناوری هم‌اکنون امکان چاپ ذرات طلا و نقره در اندازه نانو و همچنین ذرات کوانتومی سیستم‌های نیمه‌رسانا فراهم شده است و ما برای این کار از تیوب‌های بسیار کوچک کربنی استفاده می‌کنیم.» این محققان موفق به ساخت نانوتیوب‌هایی از کربن شده‌اند که بیش از ۱۰۰ برابر از فولاد قوی‌تر است و به راحتی می‌تواند گرما و جریان الکتریسیته را منتقل کند و میزان رسانا بودن آن از فلز مس هم بیشتر است.

دستگاه‌های مبتنی بر فناوری Spaser می‌توانند جایگزین دستگاه‌های ترانزیستوری امروزی از جمله میکروپردازنده‌ها، حافظه‌ها و نمایشگرها بشوند و محدودیت‌های موجود در سیستم‌های پهن‌باند را از بین ببرند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.