• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

چین سرورهای IBM را تحریم کرد

رایورز-دولت چین که چند روز قبل دستور تحریم سیستم‌عامل ویندوز ۸ مایکروسافت را صادر کرد، در جدیدترین تصمیمات خود قصد دارد استفاده از سرورهای IBM را هم کنار بگذارد. آژانس‌های دولتی چین در حال بررسی میزان کارآمدی سرورهای IBM در بانک‌های این کشور هستند و این طور که خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده است، چینی‌ها به بهانه جلوگیری از به خطر افتادن امنیت خود قصد دارند استفاده از سرورهای IBM را برای بانک‌های خود ممنوع کنند.

به گزارش رایورز، از جمله سازمان‌هایی که این مسئله را به دقت بررسی می‌کنند و قصد دارند طرح یاد شده را در آینده نزدیک به اجرا بگذارند می‌توان به “بانک جمهوری خلق چین” و “وزارت دارایی چین” اشاره کرد. قرار است نتایج حاصل از بررسی این مراکز روی سرورهای IBM در “کمیته امنیت اینترنت” که با حضور “زی جینپینگ”(Xi Jinping) رئیس جمهور چین برگزار می‌شود، مطرح شود.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور چین علاقه زیادی به مسئله امنیت سایبری و سیستم‌های کنترل اینترنت دارد و از سال گذشته که به این سمَت منصور شده، اقدامات گسترده‌ای در این زمینه انجام داده است.

 

 

یک مقام ارشد IT در یکی از چهار بانک اصلی چین که نخواست نامش فاش شود در این خصوص گفت: «ما هنوز هیچ خبری مبنی بر دستور رسمی برای جلوگیری از سرورهای IBM نشنیده‌ایم.» او توضیح داد: «ما هنوز هیچ سیستم سخت‌افزاری جایگزین که در کشور چین تولید شده باشد و بتوانیم آن‌ها را جایگزین محصولات IBM کنیم، سراغ نداریم.»

لازم به ذکر است که بررسی سرورهای IBM آخرین اقدام پکن علیه واشنگتن محسوب می‌شود تا بتواند ماجرای ممنوعیت صدور روادید برای شهروندان چینی و حضور در کنفرانس‌های امنیت اینترنتی توسط آمریکا را جبران کند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.