• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

کروم جدید برق کمتری مصرف می کند!

این مرورگر می تواند اجازه دسترسی به وب سایت ها، راه حل های امنیتی و گزینه ارسال تقاضای «عدم دنبال کردن مسیر» را هم به طور ساده تری کنترل کند. گوگل ادعا می کند که اگر کارت گرافیکی کامپیوترتان از نوع اختصاصی است (dedicated graphics card)، نسخه های به روزرسانی شده مرورگر کروم می تواند موجب بیشتر شدن عمر باطری کامپیوترتان شود.

امروز این غول جستجو از جدیدترین نسخه این مرورگر در وبلاگش رونمایی کرد و اعلام کرد که این نسخه جدید، توانایی اجرای فیلم هایی با واحد پردازش گرافیکی تسریع شده را دارد. از آنجایی که واحدهای پردازشگر گرافیکی جداگانه، نسبت به واحد پردازش دیگر برق کمتری مصرف می کنند، نسخه جدید کروم دوام باطری را برای کسانی که به صورت آنلاین فیلم نگاه می کنند بیشتر می کند.

باطری هایی که با کروم جدید آزمایش شدند، 25% بیشتر از نسخه قبلی شارژ نگه داشته اند. این مرورگر دیدن و کنترل اجازه دسترسی به وب سایت ها را نیز ساده تر می کند، دسترسی و کنترل ویژگی هایی مانند Geolocation، صفحه هایی که به طور خودکار باز می شوند (pop-ups) و دسترسی به دوربین ها و میکروفن ها را ساده تر می کند. برای رسیدن به اجازه های دسترسی به جای این که وارد قسمت تنظیمات (setting) شوید، می توانید به سادگی بر روی آیکن قفلی که در گوشه نوار آدرس وجود دارد کلیک کنید. به علاوه این مرورگر برخی اشکالات امنیتی را نیز برطرف کرده است.

کروم نیز به مرورگرهای فایرفاکس و اکسپلورر پیوست و گزینه ارسال “عدم دنبال کردن مسیر” به وب سایت ها و خدمات آنلاین را به گزینه های خود افزود؛ البته کروم می گوید که مؤثر بودن این گزینه تا حد زیادی بستگی به این دارد که سایت ها و ارائه دهندگان خدمات چگونه پاسخ دهند.

و نکته آخر این که  مرورگر به روزرسانی شده، استاندارد جدید WebRTC را پشتیبانی می کند. این استاندارد، فیلم هایی را که در لحظه پخش می شوند و گفتگوهای آنلاین صوتی و یا خدماتی مانند Skype را به طور مستقیم از طریق مرورگر ارائه می دهد. مرورگرهای دیگر مانند اپرا و موزیلای فایرفاکس نیز این فناوری را تأیید کرده اند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.