• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

کشتی مرموز گوگل

این شناور غول پیکر، یک مرکز داده است یا یک کارخانه ساخت عینک‌های هوشمند گوگل یا …؟ گمانه‌زنی در خصوص ماموریت کشتی غول‌پیکر گوگل که به تازگی در خلیج سان‌فرانسیسکو مشاهده شده، افزایش یافته است. کارشناسان در خصوص عملکرد این شناور که ۷۶ متر طول و ۲۱ متر عرض دارد، فرضیه‌های مختلفی را مطرح کرده‌اند.

رخی آن را مرکز داده جدید گوگل به شمار آورده‌اند و عده‌ای نیز این کشتی را کارخانه متحرک تولید عینک‌های گوگل قلمداد نموده‌اند. به گزارش ایتنا به نقل از اسکای نیوز عربی، ماجرا وقتی پیچیده‌تر شد که هفته جاری یک کشتی دیگر نظیر شناور سان‌فرانسیسکو، ۴۳۰۰ کیلومتر دورتر در نزدیکی بندر پورتلند در ایالت مین مشاهده شد.

مشکل زیادی بر سر راه کسانی که در این زمینه کنجکاوی می‌کنند وجود دارد زیرا از یک سو کسی چیز زیادی در مورد این کشتی‌ها نمی‌داند و از سوی دیگر ظاهراً گوگل نسبت به حفظ اسرار این کشتی‌های مرموز بسیار سخت‌گیر است، به گونه‌ای که حتی مقامات دولتی آمریکا نیز به لحاظ قانونی از انتشار هر نوع خبری در مورد این کشتی‌ها و یا محتویات آنها منع شده‌اند.
شناور گوگل در خلیج سان‌فرانسیسکو، دارای چهار طبقه است و ۱۲ ستون باریک نیز در بالای آن دیده می‌شود که احتمالاً آنتن‌های کشتی است. با این حال سایت سی‌نت که در این خصوص تحقیقاتی انجام داده، می‌گوید این کشتی فقط یک سرور غول‌پیکر دریایی است. گوگل در سال ۲۰۰۹ ساخت یک مرکز داده شناور را در اداره ثبت اختراع و حق مالکیت معنوی آمریکا ثبت کرده بود.
سایت خبری ماشابل معتقد است نگهداری از اطلاعات دیجیتالی در دریا، علاوه بر این که میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی برای گوگل به همراه دارد، باعث می‌شود این شرکت از دخالت‌های نابجای دولت‌ها در امان بماند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.