• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

کشف اهرام جدید مصر با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای گوگل

رایورز – دانشمندان با مطالعات این تصاویر دریافته‌اند که دو مجموعه هرم کاملا مجزا در مصر وجود دارد که تاکنون در زیر زمین مدفون بوده است و با استفاده از این تصاویر ماهواره‌ای می‌توان آن‌ها را کشف کرد. افرادی که روی تصاویر به دست آمده از سرویس Google Satellite مطالعه می‌کنند به نتایج عجیبی دست یافته‌اند که می‌تواند سرنخ بزرگی را در اختیار آن‌ها بگذارد.

به گزارش رایورز، پیش از این گروه از دانشمندان موفق شدند با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای در سرویس گوگل نشانه‌هایی از آتلانتیس را مشاهده کنند و عکس‌هایی را به دست آورند که فرورفتگی‌های بزرگ روی زمین را نشان می‌دهد. اما آخرین سری تصاویر ماهواره‌ای از سرویس Google Earth سرنخ‌هایی را از اهرام گم شده در کشور مصر نشان می‌دهد.

دانشمندان با مطالعات این تصاویر دریافته‌اند که دو مجموعه هرم کاملا مجزا در مصر وجود دارد که تاکنون در زیر زمین مدفون بوده است و با استفاده از این تصاویر ماهواره‌ای می‌توان آن‌ها را کشف کرد. این مجموعه‌ها با فاصله ۹۰ مایلی از یکدیگر واقع شده‌اند و دانشمندان در این تصاویر تپه‌هایی غیرمعمولی کشف کرده‌اند که در جهت‌های مختلف قرار گرفته‌اند و ساختار آنها با تپه‌های معمولی تفاوت دارد.

این کشف بزرگ را “آنجلا میکول”(Angela Micol) از مشهورترین باستان‌شناسان جهان حین مطالعه روی تصاویر ماهواره‌ای گوگل انجام داد و هم‌اکنون همراه با یک گروه از محققان و باستان‌شناسان در حال اعزام به منطقه است.

 

 

یکی از این دو سایت در حاشیه رودخانه نیل واقع شده است و شامل چهار تپه مختلف می‌شود که هر کدام با یک فلات مثلثی بزرگ‌تر به یکدیگر متصل می‌شوند. در این سایت دو تپه بزرگ‌تر ۲۵۰ پا ارتفاع دارند و دو تپه کوچک‌تر هم با ارتفاع مشابه ۱۰۰ پا واقع شده‌اند.

محیط این تپه‌ها در مجموع ۶۲۰ پا است که اندازه آن سه برابر هرم بزرگ مصر محاسبه می‌شود. اما در فاصله ۹۰ مایلی شمال این مکان و در نزدیکی روستای فیوم سایت دوم قرار گرفته است که شامل چهار تپه می‌شود و هر یک از آن‌ها ارتفاعی معادل ۱۵۰ پا دارند. میکول اعلام کرد که هر دو سایت یاد شده را با استفاده از تصاویر Google Earth کشف کرده است و مشهورترین باستان‌شناسان جهان هم وجود اهرام جدید در این تصاویر را تایید کرده‌اند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.