• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

کلمات عبوری که توسط 6 تا 10 مشتری استفاده می شوند

رایورز – با وجود رخنه هایی که در وب ایجاد می شود، از هر 10 نفر 6 نفر از چند کلمه عبور ثابت و تکراری استفاده می کنند. یک تحقیق جدید نشان می دهد حتی زمانی که کاربران از کلمات عبور به خوبی استفاده می کنند باز هم این کلمات عبور یک نقطه شکننده در مسائل امنیتی هستند.

نتایج این تحقیق از جانب مؤسسه CSID(تشخیص تقلب در شناسایی هویت مشترک) چیز تعجب آوری نیست. علاوه بر استفاده از کلمات عبوری که به طور تکراری استفاده و موجب می شوند سایت از طرف یک شکاف بیشتر در معرض خطر قر ار بگیرد،54% از پاسخ دهندگان  فقط 5 کلمه عبور یا کمتر داشتند و 44% از آنها این کلمات عبور را سالی یک بار و یا کمتر تغییر می دهند. تعجبی ندارد که اعلام کنیم بیشتر این استفاده سهل انگارانه از کلمات عبور متعلق به کاربران زیر 24 سال بوده است.

به نظر می رسد تعداد کم کلمات عبور  ناشی از این حقیقت است که بیشتر کاربران به تعداد اندکی وب سایت دسترسی دارند و البته مسأله حفظ کردن این کلمات برای بیش از نیمی از پاسخ دهندگان موجب نگرانی است و تأکیدی است بر این مسأله که تعداد کمی از کاربران این زحمت را به خود می دهند که کلمه عبور مطمئنی انتخاب کنند و موجب نا امنی می شوند.

بیشتر کلمات عبور از 8 تا 10 حرف تشکیل شده اند البته اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم که همه سایت ها این اجازه را نمی دهند که کلمه عبور شما طولانی تر از این و یا نامحدود باشد.

در این تحقیق پیچیدگی کلمه عبور مورد مطالعه قرار نگرفته است. بسیاری از شرکت ها متوجه نیستند که چه طور عادات کاربران در انتخاب کلمه عبور می تواند امنیت آنها را به خطر بیاندازد.

آدام تیلور ، افسر ارشد اطالاعات CSID می گوید: «نتایج تحقیقات ما آنچه را CSID از مدت ها پیش حدس می زد، تأیید می کند: احتمال اینکه کاربران از کلمات عبور ضعیف استفاده کنند زیاد است، مثلاً اینکه از اطلاعات یکسانی برای سایت های مختلف استفاده کنند بدون اینکه متوجه باشند که این کار می تواند خطرناک باشد». و نتیجه نهایی 21% از این کاربران در حساب های کاربری آنلاینشان دچار مشکل شده اند.

این تحقیقات به وضوح می گوید که شرکت ها نباید به کاربران اعتماد کنند که کلمات عبور مطمئنی انتخاب کنند و باید تأثیر بالقوه این رفتار را درک کنند و سعی در کاهش خطر داشته باشند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.