• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

کودک 5 ساله Xbox مایکروسافت را هک کرد

رایورز – کریستفر پس از وارد کردن رمز عبور اشتباه، کلید Space را برای چند بار فشار داد و از این طریق توانست وارد حساب کاربری پدر خود شود. یک کودک ۵ ساله اهل ساندیگو آمریکا به دنبال کشف نقطه آسیب‌پذیر جدید در کنسول بازی Xbox و داشتن استعداد بالا در زمینه مسایل امنیتی، در لیست کارشناسان امنیتی مایکروسافت معرفی شد.

به گزارش رایورز، والدین “کریستفر ون هاسل”(Kristoffer Von Hasssel) اوایل سال جاری میلادی متوجه شدند که او بدون داشتن هرگونه رمز عبور وارد حساب کاربری پدر خود در سیستم Xbox Live شده است و بازی‌ها رایانه‌ای را انجام می‌دهد. او برای این کار رمز عبور پدر خود را سرقت نکرد، بلکه با پیدا کردن آسیب‌پذیری جدیدی در سیستم Xbox Live کشف کرد که مایکروسافت هم‌اکنون برای حل آن تلاش می‌کند.

کریستفر پس از آنکه یک رمز عبور اشتباه تایپ کرد، به صفحه مخصوص تایید رمز عبور منتقل شد. سپس، او کلید Space را برای چند بار فشار داد و از این طریق توانست وارد حساب کاربری پدر خود شود. این روش نه تنها به او اجازه داد به بازی‌های موجود دسترسی داشته باشد، بلکه تمام بخش‌های دیگر در کنسول بازی Xbox از جمله دسترسی به سایت ویدیویی YouTube بدون هرگونه ممنوعیت در اختیار وی قرار گرفت.

 

 

“رابرت دیویس”(Robert Davies) پدر این کودک ۵ ساله گفت: «زمانی که این اتفاق را دیدم، بسیار متعجب شدم که فرزند من توانسته است سیستم امنیتی مایکروسافت را هک کند.» البته شاید هم این اتفاق ژنتیکی بوده است. چون دیویس یکی از مهندسان امنیتی مرکز ServiceNow محسوب می‌شود و در زمینه تولید خدمات پردازش ابری سازمانی فعالیت می‌کند.

نام کریستفر هم‌اکنون در لیست آن دسته از کارشناسان امنیتی مایکروسافت دیده می‌شود که حفره‌های امنیتی این شرکت را شناسایی می‌کنند. مایکروسافت در این خصوص گفت: «ما همواره لیست افرادی که در کشف حفره‌های امنیتی به ما کمک می‌کنند را منتشر می‌کنیم تا از آنها تقدیر کرده باشیم.»

 

 

شرکت مایکروسافت همچنین یک جایزه ۵۰ دلاری به کریستفر داد و اشتراک رایگان یک ساله برای چهار بازی در سرویس Xbox Live را نیز برای او فعال کرد. البته این رقم بسیار کمتر از جوایزی است که دیگر کاشفان حفره‌های امنیتی مایکروسافت دریافت می‌کنند.

مایکروسافت سال گذشته رقابت بزرگی برگزار کرد تا کارشناسان امنیتی در آن حفره‌های موجود در برنامه‌های این شرکت را کشف کنند. در پایان این اتفاق تنها یکی از کارشناسان امنیتی که آسیب‌پذیری مایکروسافت را پیدا کرده بود ۱۰۰ هزار دلار جایزه دریافت کرد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.