• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

گزینه ارتباط فامیلی به جستجوی صوتی اندروید اضافه شد

گوگل با افزودن گزینه ارتباطات برای کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی این امکان را فراهم کرد که برای جستجوی صوتی افراد موجود در دفترچه تلفن خود از رابطه‌ای تعریف شده استفاده کنند، مثلا بگویند: تماس با برادر یا پیام کوتاه به خواهر! به گزارش سرویس موبایل پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، گوگل اخیرا گزینه «ارتباطات» را به سیستم جستجوی صوتی تماس‌ها افزوده است.

به این ترتیب کاربران اندروید اکنون قادر خواهند بود علاوه بر نام ذخیره شده در دفتر تلفن از رابطه فامیلی که برای فرد تعریف شده است نیز برای جستجوی صوتی او استفاده کنند.برای مثال کاربر می‌تواند به جای گفتن نام برادر یا خواهر برای برقراری تماس در سیستم صوتی، بگوید: تماس با برادر یا فرستادن پیام کوتاه متنی به خواهر.‌

برای این منظور کاربر باید از برنامه جستجوی گوگل استفاده کند و اجازه دسترسی به لیست شماره‌ها و اطلاعات نمایه مربوط به افراد ذخیره شده در گوشی هوشمند را به اپلیکیشن جستجوی گوگل بدهد. البته هنوز قابلیت جستجو براساس روابط فامیلی ذخیره شده برای همه کاربران فعال نشده است و احتمالا این به‌ روز رسانی جدید گوگل به تدریج در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.