• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

گسترش بدافزارهاي اندرويد

رایورز – نتایج تحقیقات نشان می دهد که در سال 2012 سیستم عامل اندروید هدف 79 درصد از تهدیدات بدافزاری بود كه این رقم در مورد iOS تنها 0.7 درصد، برای بلك­ بری 0.3 درصد و برای ویندوز موبایل هم 0.3 درصد بوده است.

براین اساس باید گفت سیستم عامل اندروئید گوگل همچنان هدف اصلی تهدیدات بدافزاری است. در سال 2012 بالغ بر 79 درصد از بدافزارها بر دستگاه­های اندروئید متمركز بودند؛ دولت امریكا به كاركنانش دستور داده است كه از ابزار ایمنی استفاده كنند و آن­ها را روزآمد نگه دارند.

سیستم عامل اندروید گوگل همچنان هدف اصلی تهدیدات بدافزاری است؛ بنابر اعلام وزارت امنیت داخلی امریكا در سال 2012، اندروئید هدف 79 درصد از تهدیدات بدافزاری بود كه این رقم در مورد iOS تنها 0.7 درصد، برای بلك­بری 0.3 درصد و برای ویندوز موبایل هم 0.3 درصد بود.

بنا بر گزارش­های صنعتی، 44 درصد از كاربران اندروئید هنوز از نسخه­ های قدیمی كه در سال 2011 منتشر شده­ اند استفاده می­ كنند و این نسخه­ ها دچار ضعف­های امنیتی بسیاری هستند كه در نسخه­ های بعدی اصلاح شده است.

بنا براین گزارش، سه تهدید اصلی امنیتی در این نسخه­ های اندروئید وجود دارد که اولین آن­ها تروجانی است كه سرویس پیامك را مورد حمله قرار می­ دهد و تقریباً نیمی از برنامه­ های كاربردی را كه هم اكنون در حال انتشارند آلوده كرده است. این تروجان باعث ارسال پیامك به شماره­ تلفن­های موجود در دستگاه می­ شود و برای كاربرِ صاحب وسیله هزینه­ های اضافی ایجاد می­ كند.

دومین مورد، روت­كیت است که بدافزاری است از ضدبدافزارهای معمول پنهان می­ ماند و اطلاعات كاربر، چون گذر واژه و مكان و سایر موارد را بدون آگاهی وی ثبت می­ كند.

سومین مورد، دامنه­ های تقلبی گوگل پلی (Google Play) ‌است كه به كاربران امكان مرور و دانلود نرم­ افزارهای كاربردی، فیلم­ها، كتاب­ها و موسیقی­ ها و سایر انواع محتوا را می­ دهد و در عین حال اطلاعات كلیدی و حساس آن­ها، مانند داده­ های مالی و اطلاعات ورودی را به سرقت می­ برد.

بر اساس این گزارش، اندروئید پركاربردترین سیستم عامل موبایل شناخته می­ شود و به دلیل رشد وابستگی به وسایل موبایل در میان مسئولان دولتی، فدرال و محلی امریكا، نحوه استفاده و حفظ امنیت و روزآمد بودن این ابزار روز به روز برای دولت امریكا اهمیت بیش­تری یافته است.

در همین حال در اوایل ماه جاری، شركت ترند مایكرو (Trend Micro) هشدار داد كه ضعف­های امنیتی اندروئید از جمله نگرانی­های اصلی امنیتی است.

به گفته جی دی شری، معاون فناوریهای ترند مایكرو، به دلیل ماهیت شكسته شبكه اندروئید، رساندن نسخه­ های روزآمدشده به كاربران در زمان مناسب بسیار دشوار است و تا زمانی كه محافظت از دستگاه­های موبایل به اندازه محافظت از كامپیوترهای خانگی اضطراری نشود، این تهدید همچنان به رشد سریع خود ادامه خواهد داد.

بنا بر اعلام ترند مایكرو، سه سال طول كشید تا رقم نرم­ افزارهای كاربردی پرخطر به 350 هزار مورد برسد اما پس از آن، تنها در مدت شش ماه این رقم دو برابر شد.

لیندا بارابی، مدیر تحقیقات این شركت نیز می­ گوید كه طی دومین سه ماهه، حجم داده­ های سرقت شده نیز افزایش یافت كه این امر حاكی از افزایش دقت و پیچیدگی این نوع از تهدیدات بود.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.