درخواست دمو ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

گوشی رطوبت دیده را چگونه نجات دهیم؟

رایورز– برای رفع مشکلات گوشی‌های خیس شده راهکارهای فراوانی ارائه می‌شود ولی شاید بتوانید در خانه و بدون امکانات خاص برای گوشی خود درمانی بیندیشید.

به گزارش رایورز، نخستین اقدام در چنین شرایطی این است که گوشی را از آب بیرون بیاورید و سریع آن را خاموش کنید تا برق در جریان درون سیستم به آن آسیبی نزند. سپس باید برای خشک کردن بدنه گوشی خود اقدام کنید و پس از پاک کردن بدنه گوشی آن را باز کرده و داخل گوشی را به صورت قطعه به قطعه جدا نمایید و آنها را تک تک خشک کنید.

برخی نکات بسیار مهم درباره خشک کردن را می‌توان برای نمونه استفاده از پارچه کتان فاقد پرز دانست، زیرا پرز وارد دستگاه شما می‌شود و درون آن باقی مانده و به دستگاه آسیب می‌زند. پس از خشک کردن تک تک قطعات، یک ظرف یا کیسه که بتوانید آن را کاملا ایزوله کنید بیابید و دستگاه خود را درون آن قرار دهید، سپس مقداری ژل رطوبت گیر به داخل بسته بریزید، ژل‌های رطوبت‌گیر در کفش‌ها و کیف‌های نو وجود دارند و در بسته‌بندی‌های سفید رنگ کوچک قرار داده می‌شوند.

ممکن است افرادی به شما برنج را برای این کار توصیه کنند ولی برنج می‌تواند خطراتی را برای گوشی شما داشته باشد، برای نمونه در صورتی که برنج دارای خاکه برنج باشد این خاکه می‌تواند از ریزترین منافذ به گوشی شما وارد شده و به آن آسیب بزند.

 

 

حال بسته خود را کاملا پلمپ کنید و نگذارید که هوا بکشد، و پس از سه روز آن را باز کنید؛ به احتمال فراوان مشکل گوشی شما حل شده است.

به یاد داشته باشید که به هیچ وجه از سشوار برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید زیرا حرارت وارد شده توسط آن به گوشی آسیب خواهد زد و همینطور به صورت کامل داخل گوشی را خشک نخواهد نمود. گوشی را در طول سه روز از بسته خارج نکنید و به هیچ عنوان برای روشن کردن آن اقدام ننمایید.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنگران (احتشام سابق) شماره ۵

۰۲۱−۸۹۳۲۶۰۰۰

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.