• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

گوگل بازهم به نقض قانون حفاظت از اطلاعات شخصی متهم شد

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه های خبری، شرکت گوگل هنوز هیچ اقدام اجرایی علیه این اتهام انجام نداده است.در ماه مارس سال 2012، شرکت گوگل یک سیاست جدید حفظ اطلاعات خصوصی معرفی کرد که طبق این سیاست گوگل اجازه دارد براطلاعات شخصی تمام سرویس ها و محصولات خود نظارت و دسترسی داشته باشد. سازمان حفاظت اطلاعات هلند بر این باور است که این تغییرات بدون اطلاع رسانی و آگاهی کاربران انجام شده است که نقض قانون است.

در ضمن این سازمان بر این باور است که استفاده از اطلاعات شخصی کاربران باید با رضایت آنان انجام شود که شرکت گوگل بازهم در این زمینه کوتاهی کرده است.در ضمن هدف شرکت گوگل از این موضوع کاملاً ناشناخته است! سازمان DPA هلند از شرکت گوگل خواست که برای شفاف سازی ابهامات در جلسه ای با حضور مقامات این سازمان حضور داشته باشد.
در این جلسه شرکت گوگل اتهامات وارده را تکذیب کرد و گفت در بیانیه ای که توسط ایمیل مطرح شد، این شرکت اذعان داشت که به خط مشی اروپا در زمینه قوانین اطلاعات شخصی احترام می گذارد و هدف از این سیاست ایجاد یک سرویس ساده تر با خدمات بیشتر بوده است.کشورهای دیگر از جمله فرانسه نیز در این زمینه اقدامات گسترده ای را انجام دادند، سازمان حفاظت اطلاعات فرانسه نیز در ماه سپتامبر شرکت گوگل را 150 هزار یورو جریمه کرد.
شکایت هایی مشابه نیز در آمریکا علیه این شرکت مطرح شده، به طوریکه دادگاه کالیفرنیا اعلام کرده است که عملکرد گوگل در این زمینه، نقص قانون حریم خصوصی در کالیفرنیاست.مقامات گوگل گفته اند که از اطلاعات کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده می کنند و از این طریق کاربران هدف هر تبلیغ مشخص می شوند.
سال گذشته نیز کاربران آیفون علیه گوگل طرح دعوا کردند؛ چراکه تنظیمات امنیتی گوگل به گونه ای بود که مرورگرهای آیفون امکان کنترل تمام اعمال کاربران آنلاین را برای گوگل فراهم می کرد. کمیسیون فدرال آمریکا، شرکت گوگل را موظف به پرداخت جریمه 22.5 میلیون دلاری درماه نوامبر (آبان) کرد. این جریمه به دلیل به دلیل نقض تعهدات در خصوص مرورگر سافاری مطرح شده بود.
گوگل موافقت کرده بود که کوکی های ردیاب را در این مرورگر تعبیه نکند و تبلیغات هدفمند خود را برای کاربران آن نمایش ندهد، اما به این تعهدات پایبند نماند. کوکی ها برنامه هایی هستند که پس از انتقال از طریق مرورگر به سیستم کاربران، انواع مختلفی از اطلاعات از جمله علاقمندی های آنان را گردآوری کرده و برای یک سرور ارسال می کنند، سپس شرکت هایی که این اطلاعات را در اختیار دارند، می توانند با استفاده از آن اقدام به انجام تبلیغات هدفمند کنند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.