• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

گوگل در حال آماده کردن یک اسکنر برای یافتن بدافزارها

رایورز – این اسکنر روی خود دستگاه وجود دارد! این اسکنر می تواند برنامه های بد را از هر منبعی که باشند مسدود کند. بدافزارهای اندروید رو به افزایشند، اما خبر خوب اینکه گوگل در این مورد بیکار ننشسته است.

طبق گزارشات رسیده غول جستجو در حال آماده کردن یک سیستم جامع ضد بدافزار برای موبایل های OS است که به زودی خواهد توانست برنامه های مخرب را نه تنها در فروشگاه Google Play بلکه در دیگر وسیله هایی که سیستم اندروید دارند شناسایی کند.

هم چنین طبق گزارشات دریافتی از سایت علاقه مندان پلیس اندروید، آخرین برنامه خرید موجود در Google Play شامل کدهای کوچکی می شود که لینک هایی به یک پردازنده اسکنر بدافزار -که در آینده عرضه خواهد شد- می دهد.

این پیام ها در پکیج APK در Google Play 3.9.16 شامل پیام هایی از این دست می باشد: «اجازه می دهید گوگل تمام برنامه های این دستگاه را به منظور یافتن موارد مضر کنترل کند؟» یا «برای محافظت شما، گوگل نصب این برنامه را مسدود کرده است».

ظاهراً این پیغام ها به صورت متن توسط یکی از ویژگی های Google Play اجرا می شود که در ساختار جدید به آن App Check می گویند. البته باید بگوییم که این ویژگی ضد بدافزار هنوز در برنامه های شناخته شده موجود در Google Play وجود ندارد.

یکی دیگر از پیام های متنی که در این پکیج جدید یافت می شود چنین می گوید: «برای اطلاعات بیشتر به بخش تنظیمات و سپس در آن قسمت به بخش امنیتی بروید.» اما در نسخه 3.9.16 هنوز چنین پنلی برای تنظیمات وجود ندارد.

وجود چنین پیغام هایی، مدرکی است محکم مبنی بر اینکه اسکن کردن بدافزارها، برنامه ای است که قطعاً گوگل در آزمایشگاه هایش مشغول کار روی آن است و بالاخره در نسخه های آینده به بازار خواهد آمد. این مسئله خبر خوبی برای کاربران اندروید است.

این کارخانه جادویی هم اکنون با استفاده از سیستمی که به Bouncer شهرت دارد، مشغول اسکن کردن برنامه هایی است که در فروشگاه Google Play وجود دارد اما هنوز جلوی برخی از معروف ترین حوادث را -که طی آنها متقلبین از برنامه های تقلبی برای کلاهبرداری از کاربران اندروید و سوءاستفاده از داده ها و پول نقد آنها استفاده می کنند- را نگرفته است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.