ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

گوگل در دادگاه عالی برنده دعوی اش علیه ACCC شد

رایورز – نبرد طولانی بر سر آگهی تبلیغاتی گمراه کننده به پایان رسید. گوگل از جنگ شش ساله قانونی با ACCC بر سر آگهی -که ادعا می شد گمراه کننده بوده است- پیروز بیرون آمد.

این دعوی در جولای سال 2007 در دادگاه فدرال آغاز شد. در این دعوی ACCC ادعا کرد که گوگل با برگشت آگهی های یک شرکت، هنگامی که جستار یک موتور جستجو برای رقیبش وارد شده بود، موجب گمراه شدن مشتری شده است.

اظهارات ACCC در مورد پیوندهایی بوده است که بین سال های 2005 و 2008 اسپانسر داشته اند. این پیوندها در همان صفحاتی ظاهر می شدند که نتایج جستجوی اصلی نمایش داده می شد.

گفته شد که گوگل با منتشر کردن این نتایج جستجو ماده 52 قانون تجارت استرالیا را زیر پا گذاشته است. این قانون می گوید همکاری در تجارت نباید موجب دست زدن به عملی شود که گمراه کننده یا فریب آمیز باشد یا احتمال گمراه کردن و فریفتن را داشته باشد. در اواخر سال 2011 دادگاه فدرال ادعاهای ACCC را رد کرد، اما در آوریل سال 2012 دادگاه فدرال، کاملاً گوگل را مسئول دانست.

امروزدر پی فرجام خواهی، دادگاه عالی به اتفاق آراء تصمیم گرفت که رأیی کاملاً برعکس رأی قبلی صادر کند. خلاصه نظر دادگاه عالی این بود که قضات براین باورند که خود گوگل پیوند های اسپانسر دار را به وجود نیاورده و یا منتشر نکرده است.

کاربران معمولی و منطقی متوجه می شده اند که آنچه پیوندهای اسپانسر دار به نمایش می گذاشته اند، متعلق به آگهی دهندگان بوده است و این طور به نظر نمی آمده که گوگل این آگهی ها را تأیید می کرده است. بر همین اساس این دادگاه عالی این طور نتیجه گیری کرد که گوگل در عملی که گمراه کننده یا فریب آمیز باشد شرکت نکرده است.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.