بازار جهانی هوش مصنوعی 1.2 تریلیون دلار می‌ارزد

رایورز - کارشناسان پیش‌بینی نمودند سال 2018، بازار جهانی محصولات و خدمات مرتبط با هوش مصنوعی رشد 70 درصدی را تجربه خواهد نمود.

ارزش بازار جهانی محصولات و خدمات مرتبط با هوش مصنوعی (AI) تا پایان سال 2018 میلادی به بیش از 1.2 تریلیون دلار می‌رسد و این رقم را مرکز تحقیقاتی گارتنر بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود اعلام نموده است.

به گزارش آی‌تی‌پی، گارتنر بر این باور است که طی سال جاری میلادی، بازار جهانی محصولات مرتبط با فناوری هوش مصنوعی نسبت به سال گذشته رشد 70 درصدی را تجربه می‌کند و با ادامه یافتن این روند، در سال 2022، ارزش این بازار از 3.9 تریلیون دلار نیز فراتر خواهد رفت.

مرکز تحقیقاتی گارتنر در تازه‌ترین گزارش خود اعلام نمود هوش مصنوعی با سه منبع مختلف روی کسب‌وکارها تأثیر می‌گذارد که از جمله آنها می‌توان به کاهش هزینه‌های غیرمستقیم در جریان توسعه خدمات مشتری، افزایش فروش محصولات یا خدمات موجود و ایجاد فرصت‌های جدید و کاهش هزینه‌های تولید و عرضه محصول اشاره نمود.

«جان-دیوید لاولاک» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «هوش مصنوعی این توان را دارد تا به عنوان نوآورانه‌ترین سطح فناوری در 10 سال آینده مورد استفاده قرار گیرد و در حوزه توان محاسباتی، حجم داده‌ها، سرعت پردازش داده‌ها و توسعه شبکه‌های عصبی عمیق (DNN) اثرات خود را برجای گذارد».

 

 

کارشناسان پیش‌بینی نمودند سال 2018، بازار جهانی محصولات و خدمات مرتبط با هوش مصنوعی رشد 70 درصدی را تجربه خواهد نمود؛ با این وجود، میانگین رشد این بازار در سال‌های پیش‌رو کاهش یافته و سال 2022 رشد سالانه آن به 17 درصد خواهد رسید.