لینکدین، آکادمی هوش‌مصنوعی راه‌اندازی می‌کند

رایورز - لینکدین اعلام کرد تصمیم دارد مهارت‌های داخلی هوش‌مصنوعی را ارتقاء دهد و به همین منظور، آکادمی ویژه هوش‌مصنوعی راه‌اندازی خواهد نمود.

این برنامه، آموزش هوش‌مصنوعی را به چندین سطح تقسیم‌بندی می‌کند. این سطوح برای نقش‌های شغلی مختلفی طراحی شده و متخصصان هوش‌مصنوعی که در لینکدین فعالیت دارند، این برنامه را رهبری می‌کنند.

به گزارش زد.دی نت، هدف از طراحی و راه‌اندازی این برنامه داخلی، آموزش کارکنان سراسر شرکت در رابطه با نحوه دخالت دادن ابزارهای هوش مصنوعی در امور روزمره است. انگیزه لینکدین برای راه‌اندازی آکادمی هوش‌مصنوعی، به جنگ‌های استعداد سیلیکون‌ولی برمی‌گردد.

شایان ذکر است که شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی، برای جذب استعدادهای برتر در زمینه‌های هوش‌مصنوعی و یادگیری ماشین رقابت سنگینی دارند و در مسیر این رقابت، به خاطر عدم وجود مهارت‌های هوش‌مصنوعی با دشواری‌های زیادی روبرو می‌شوند.

کریگ مارتل، مدیر بخش علوم و مهندسی لینکدین گفت: «امروزه، دانشگاه‌های برتر و عالی دنیا در حدی نیستند که بتواند فارغ‌التحصیلانی با تخصص در زمینه هوش‌مصنوعی وارد عرصه کسب‌وکار و بازار نمایند. به همین خاطر، شرکت‌های دنیا برای بدست آوردن متخصصان هوش‌مصنوعی رقابت تنگاتنگی دارند.»

 

 

لینکدین در نظر دارد برنامه‌های خود در زمینه هوش‌مصنوعی را روز به روز افزایش داده و در راستای پیاده‌سازی فرهنگ هوش‌مصنوعی در سازمان خود، تلاش کند. کارآموزان آکادمی هوش‌مصنوعی، در دوره موردنظر یاد می‌گیرند چگونه از سیستم هوش‌مصنوعی برای انجام کارهای خود استفاده کنند.

مدیران تولید، تمام تمرکز خود را بر ایجاد و استقرار دانش هوش‌مصنوعی در شرکت خود گذاشته‌اند. این دانش برای مدیریت محصولات هوش‌مصنوعی موردنیاز است. آکادمی هوش‌مصنوعی نحوه استفاده اخلاقی از هوش‌مصنوعی را نیز مدنظر قرار می‌دهد.