تأسیس مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی مبتنی بر رباتیک سامسونگ

رایورز - شرکت سامسونگ قصد دارد که مرکز پژوهشی هوش مصنوعی خود را در نیویورک سیتی افتتاح کند. 


این مرکز تحقیقاتی با تمرکز بر رباتیک فعالیت خواهد کرد و پژوهش‌های این مرکز بر این مبنا خواهد بود. از آنجایی که شرکت سامسونگ قصد دارد که سرمایه‌گذاری خود در زمینه فناوری‌های نوین را دوبرابر کند، تصمیم دارد که دومین مرکز پژوهشی هوش مصنوعی خود در ایالات متحده را افتتاح کند.

 

گفتنی است این شرکت در سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که در حال برنامه‌ریزی برای گشایش یک مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی است و در ماه‌های پیش رو نیز عزم خود را برای افتتاح مراکزی در کانادا، انگلستان و روسیه جزم کرده است.

به نقل از ونچربیت، آخرین مرکز پژوهشی سامسونگ عمدتا در زمینه رباتیک فعالیت می‌کند که در چلسی نیویورک سیتی قرار دارد و رسما با حضور دنیل لی، معاون ارشد اجرایی بخش پژوهش سامسونگ، افتتاح شده است. لی، دو ماه قبل به شرکت مورد بحث پیوسته بود و رهبری و مدیریت مرکز جدید هوش مصنوعی را بر عهده داشت.
 


راه‌اندازی این مرکز بعد از آن انجام شد که سامسونگ اعلام کرد که 22 میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های جدید از جمله هوش مصنوعی، 5G و حتی قطعات الکترونیکی برای وسایل نقلیه کنار گذاشته است. این حرکت شرکت مورد بحث، پاسخی  به علایم توقف رشد در کسب و کار نیمه رساناها  و گوشی‌های هوشمند تلقی می‌شد.


در حال حاضر، هوش مصنوعی در بسیاری از صنایع نفوذ کرده است و به گونه‌ای در بطن همه چیز جاری شده است که به نظر می‌رسد تأثیر شگرف و عمیقی بر جوامع بگذارد. با توجه به تأثیر عمیق هوش مصنوعی، به نظر می‎‌رسد که سامسونگ در پی افزایش منابع خود در زمینه مورد بحث است.
 
با وجود این مرکز، نیویورک به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان، استعدادهای زیادی را در زمینه مورد بحث برخواهد انگیخت. شرکت سامسونگ در تلاش است تا با همکاری با بهترین دانشگاه‌های دنیا، این مراکز پژوهشی را به صورت مستمر بهبود بخشد.

منبع: