واکنش دستیار هوش مصنوعی خودروی هوشمند در هنگام خستگی کاربر

1397/09/26

رایورز - BMW اخیرا برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی و عرضه یک دستیار هوشمند در سال آینده میلادی ارائه کرده است.


قرار است که دستیار هوشمند مورد بحث، کارهایی که مردم از یک دستیار انتظار و توقع دارند را انجام دهد. این موارد شامل پخش موسیقی، آدرس دادن و پاسخ‌گویی به سوالاتی نظیر «معنا و مقصود زندگانی چیست؟» است.
 
به نقل از ونچربیت، این دستیار که بر مبنای فناوری هوش مصنوعی کار می‌کند، می‌تواند به فرمان‌های صوتی مخصوص اتومبیل مانند «آیا سطح روغن مناسب است؟» یا «من چه پیام‌های هشداری دارم؟» پاسخ دهد.
 
وقتی یک کاربر می‌گوید: «سلام BMW! من خسته‌ام.» این دستیار، فرآیند لازم برای ایجاد یک محیط آرام را فراهم می‌کند و روشنایی، دما و حالت موسیقی را آغاز می‌کند.
سیستم‌های هوش مصنوعی که از فناوری تشخیص چهره در خودروهای نیمه خودران استفاده می‌کنند هم وقتی راننده برای انجام این کارها خسته است، این کارها را انجام می‌دهند.

 

رایورز


گفتنی است که دستیار جدید BMW به 23 زبان دنیا صحبت می‌کند و در ماه مه 2019، در برزیل، ژاپن، ایالات متحده و چند کشور اروپایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و انگلستان عرضه خواهد شد. همچنین دستیار مورد بحث در نهایت به تمامی مدل‌های جدیدی که از سیستم عامل BMW 7.0 استفاده می‌کنند اضافه خواهد شد.
 
شرکت BMW بر این باور است که خودروهای آینده به جای تکیه بر انسان‌ها برای رانندگی، به گونه‌ای هوشمند و خودکار عمل خواهند کرد. تولیدکنندگان بزرگ خودرو در جهان در پی چشم‌انداز خودروهای بدون راننده در آینده هستند البته BMW در این مسیر با اعتماد به نفسی بیشتر از سایر مدعیان حرکت می کند. اخیرأ بی ام و اعلام کرد که خودرو هایی با هوشمندی سطح 5 را تا سال 2021 به بازار عرضه خواهد کرد.
 

اخرین اخبار