فیس‌بوک، دستگاه‌های پرتال و پرتال‌پلاس را عرضه می‌کند

1397/09/27

رایورز - فیس‌بوک قصد دارد که دستگاه‌های پرتال و پرتال‌پلاس را برای تماس‌های ویدیویی مسنجر و الکسای آمازون عرضه کند. 

 

فیس‌بوک به تازگی از نخستین دستگاه الکترونیکی مشتری خود رونمایی کرد. نامی که شرکت مورد بحث برای دستگاه‌های خود انتخاب کرده، پرتال و پرتال‌پلاس است و می‌تواند تصاویر و ویدیوهایی که دوستان روی فیس‌بوک پست کرده‌اند را نمایش دهد و برای تماس‌های تصویری مبتنی بر هوش مصنوعی که با استفاده از فیس‌بوک مسنجر حاصل می‌شود، ساخته شده است.
  
به نقل از venturebeat، اپلیکیشن فیس‌بوک مسنجر به صورت ماهیانه بیش از 1.3 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. این دستگاه‌ها می‌تواننند با الکسا آمازون صحبت کنند و از اسپاتیفای، پاندورا و آی‌هارت‌رادیو موسیقی پخش کنند.
 


یکی از قابلیت‌های پرتال این است که می‌تواند با هفت نفر به صورت همزمان، گفتگوی تصویری برقرار کند و این کار را از طریق اپلیکیشن مسنجر و روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های انجام می‌دهد. تماس‌هایی که با استفاده از دستگاه مورد بحث برقرار می‌شود، امکان استفاده از واقعیت افزوده و پلتفرمی برای توسعه دهندگان شخص ثالث و استقرار تجارب واقعیت افزوده برای کودکان و بزرگسالان را دارد.


دستگاه پرتال‌پلاس با سایز 15.6 اینچ، به قیمت 349 دلار و دستگاه پرتال با سایز 10 اینچ، با قیمت 199 دلار به فروش می‌رسد. به زودی پیش‌فروش این دستگاه‌ها آغاز می‌شود و انتظار می‌رود که تا اوایل نوامبر، فروشگاه‌های معتبر سطح دنیا بتوانند این محصول را به علاقمندان عرضه کنند.
 
هر دو دستگاه پرتال به مجموعه‌ای از خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز هستند که از جمله آنها می‌توان به دوربین هوشمند برای تماس‌های تصویری و صدای هوشمند برای تنظیم صدا و برقراری ارتباط مناسب و با حجم صدای خوب با فرد مورد نظر اشاره کرد. کار روی دستگاه پرتال، دو سال قبل آغاز شد و نیاز به ایجاد تجارب نرم افزاری جدید و سرمایه گذاری در زمینه هوش مصنوعی داشت.

اخرین اخبار