راه‌اندازی روبومیکر آمازون برای کمک به توسعه دهندگان رباتیک

رایورز - سرویس‌های وب آمازون “AWS” برای کمک به توسعه‌دهندگان رباتیک، روبومیکر را راه‌اندازی می‌کند که امکان تست و استقرار اپلیکیشن‌های رباتیک را برای پژوهشگران و توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند.

 

روبومیکر، یک سرویس است که برای کمک به توسعه‌دهندگان رباتیک طراحی شده است. این افراد و شرکت‌ها می‌توانند از طریق فضای ابری، اپلیکیشن‌های رباتیک را بسازند، تست کنند و استقرار دهند.

به نقل از ونچربیت، با رشد روزافزون هوش‌مصنوعی، شاهد همکاری و ادغام بسیاری از شرکت‌ها با هدف ورود اتوماسیون به صنایع بوده‌ایم. بسیاری از شرکت‌ها در تلاش هستند که با استفاده از رباتیک، به رشد و سود بیشتر صنایع کمک کنند که از جمله کاربرد ربات‌ها می‌توان به خدمات تحویل غذای خودکار و انبارهای هوشمند اشاره کرد.
 


روبومیکر این توانایی را به توسعه‌دهندگان می‌دهد که کد خود را در فضای ابری استقرار دهند و آن را در “Gazebo” که یک شبیه‌ساز رباتیکی متن‌باز است تست کنند و سپس به روزرسانی آن را به صورت مستقیم روی ربات‌ها استقرار دهند. این طراحی روی سیستم عامل ربات که یک چارچوب متن‌باز برای توسعه نرم افزار رباتیک است نیز کار می‌کند.


روبومیکر همچنین به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند که چندین دنیای مجازی را بسازند و مدیریت کنند و ضمنا قبل از استقرار کد خود، نرم‌افزارهای ربات‌ها را تست و آزمایش نمایند. پژوهشگران زمان زیادی روی استقرار زیرساخت‌ها و ادغام نرم افزارها انجام دادند تا بتوانند چرخه استقرار رباتیک را تکمیل کنند.
 
آمازون تمام تلاش خود را به کار بست تا یک محیط عالی در فضای ابری فراهم کند و در این مسیر از یادگیری ماشین و سرویس‌های تجزیه و تحلیل هم استفاده کرد. همچنین روبومیکر به توسعه دهندگانی که در پی ساخت سیستم یادگیری ماشین سفارشی خود هستند هم کمک می‌کند.

منبع: