مایکروسافت، سیستم یادگیری ماشین اژور را در دسترس عموم قرار می‌دهد

رایورز - به تازگی کنفرانس سالیانه توسعه‌دهنده مایکروسافت با رویکرد فضای ابری و داده برگزار شد و این شرکت تمام زمان را صرف معرفی کسب و کارهای جدید خود کرد.

 به نقل از ونچربیت، مایکروسافت اعلام کرد که سرویس یادگیری ماشین اژور را عمومی سازی می‌کند؛ بدین معنا که آن را در دسترس عموم قرار می‌دهد تا بتوانند از آن بهره ببرند. این پلتفرم ابری به توسعه‌دهندگان این توانایی و قابلیت را می‌دهد که مدل‌های هوش‌مصنوعی خود را بسازند، آموزش دهند و پیاده سازی کنند. این سرویس با عنوان سرویس‌های شناختی اژور در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.
 
سرویس‌های شناختی اژور، مجموعه‌ای از پردازش زبان طبیعی، شناسایی گفتگو و APIهای بینایی کامپیوتر است. مایکروسافت با به روزرسانی “Azure IoT Edge”، داده‌ها را به صورت محلی از راه حل‌های اینترنت اشیاء پردازش می‌کند. پس از مدت‌های انتظار و با عمومی شدن یادگیری ماشینی اژور، یک قابلیت جدید به صورت پیش‌نمایش در اختیار مشتریان قرار گرفته است و آن توانایی تشریح و توضیح مدل است.

 

 

بدین ترتیب، کاربران می‌توانند با این قابلیت تشخیص دهند که کدام‌یک از قابلیت‌های ورودی در بین پیش‌بینی‌های سیستم هوش‌مصنوعی بیشترین وزن را دارد. در نتیجه، عمومی شدن از این به بعد مهم‌ترین خاصیت یادگیری ماشینی اژور است و پشتیبانی از چارچوب‌هایی مانند “PyTorch”، “TensorFlow” و غیره را هم شامل می‌شود و می‌تواند روی محیط‌های لبه و ابری استقرار پیدا کند.
 
این کار با بازخوردهای بسیار مثبتی از علاقه‌مندان مایکروسافت همراه بوده است و آنها این کار را گامی رو به جلو برای این شرکت می‌دانند و معتقدند که مایکروسافت استحقاق برخورداری از مقام ارزشمندترین شرکت جهان را دارد. این سیستم یادگیری ماشین به انجام سریع و کارآمد کارها کمک می‌کند و استفاده از آن نیز راحت است و نیازی به حضور یک متخصص داده برای استفاده از آن نیست.

منبع: