هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۹

1397/10/09

رایورز - بلندگوهای هوشمند پیشتاز محصولات خانگی در زمینه هوش مصنوعی خواهند بود.

 

به نقل از فوربز، بلندگوهای هوشمند (مثل آمازون‌اکو و گوگل‌هوم)، پر رشدترین دستگاه‌های متصل در تاریخ خواهند بود. مطابق این گزارش، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۱۹، شاهد نصب بیش از ۲۵۰ میلیون بلندگوی هوشمند در خانه‌ها باشیم. با توجه به فروش ۱۵۴ میلیون بلندگو با قیمت میانگین ۴۳ دلار، درآمد حاصل از بلندگوها بالغ بر ۷ میلیارد دلار خواهد بود که نسبت به سال ۲۰۱۸، میزان ۶۳ درصد رشد خواهد داشت.
 
از سوی دیگر و در بخش سازمانی، ۴۷ درصد از مقامات اجرایی در مؤسسات تجاری می‌گویند شرکت‌های آنها دست‌کم از یک قابلیت هوش‌مصنوعی در فرایندهای خود استفاده می‌کنند و تنها ۲۱ درصد می‌گویند که میزان بیشتری از هوش مصنوعی در سازمان‌هایشان بهره گرفته‌اند. ۲۰ درصد از مقامات اجرایی نیز می‌گویند در سال ۲۰۱۹ در نظر دارند در شرکت خود از هوش مصنوعی استفاده نمایند.


گفته می‌شود که در سال ۲۰۱۹ میزان ۷۰ درصد از شرکت‌های استفاده‌کننده از هوش مصنوعی، قابلیت‌های مربوطه را از فضای ابر کسب خواهند کرد. در این میان، نرم‌افزارها و خدمات هوش‌مصنوعی مبتنی بر ابر نیز موجب تسهیل در استفاده از هوش مصنوعی و شتاب بخشیدن در به‌کارگیری و گسترش فواید آنها خواهند شد.
 


در سال جدید، اگر سازمان‌ها بتوانند از «قهرمانی تحلیلی» (Analytic Athleticism) استفاده کنند، در اینصورت قادر خواهند بود در به‌کارگیری هوش‌مصنوعی شتاب ایجاد کنند. منظور از قهرمانی تحلیلی، این است که مهارت‌های اساسی که سبب موفقیت در یک بخش از تحلیلات می‌گردد، می‌توانند در بخش‌های دیگر نیز ثمراتی به همراه داشته باشد.


به عبارت دیگر، طرز تفکر بنیادین و مجموعه مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت، در میان انواع مختلف تحلیلات، بسیار به هم شبیه هستند. این امر برای هوش مصنوعی نیز صحبت دارد؛ به ویژه بخش یادگیری ماشین. همچنین در سال ۲۰۱۹ شاهد خواهیم بود که در سازمان‌هایی که از هوش مصنوعی در وهله اول برای تحلیلات استفاده نمی‌شود، دست به یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی و تحلیلات بزنند.

اخرین اخبار