سرمایه‌گذاری خدمات ابری عمومی به ۱۲۲میلیارد دلار خواهد رسید

رایورز - به نظر می‌رسد که سامانه‌های ابری در سال جاری میلادی پیشرفتی عظیم را تجربه خواهند نمود، زیرا بر اساس گزارش بنگاه‌های تحلیلی در سال ۲۰۱۷ شاهد عبور سرمایه‌گذاری این سامانه‌ها از رقم ۱۲۲ میلیارد دلار خواهیم بود.

به گزارش وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، بنگاه تحلیلی IDC به‌تازگی اقدام به انجام تحلیلی ویژه در زمینه سامانه‌های خدمات ابری عمومی کرده است که نتایج آن، نشان از پیشرفت چشمگیر این صنایع در طول سال جاری دارند.

بر اساس این گزارش، خدمات عمومی ابری در سال ۲۰۱۷ با سرمایه‌گذاری مجموع ۱۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری روبرو خواهند بود که این رقم حتی از پیش‌بینی‌های انجام شده نیز فراتر است.

پیش‌بینی انجام شده برای این صنایع در بازه زمانی بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ به نحوی بود که بر اساس آن قرار بود تا در هر سال شاهد رشدی ۲۱.۵ درصدی در سرمایه این بازار باشیم، لیکن این بازار به حدی پیشرفت کرده است که شاهد پیشرفتی نزدیک به ۳ درصدی در این ارقام هستیم.

حال این بنگاه پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد رسیدن سرمایه نهایی این بازار به رقم ۲۰۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار خواهیم بود که این امر نشان‌دهنده این است که این صنایع در مقایسه با سایر زیرگروه‌های فناوری اطلاعات به‌مراتب سریع‌تر رشد می‌کند. این تحلیل شامل بررسی ۲۰ شرکت اصلی این صنایع بوده است که تقریباً تمامی این بازار را در اختیار دارند.

 

 

همچنین در بخشی از این تحقیق پیش‌بینی‌شده است که صنایع زیرساخت به‌عنوان "خدمات" و "پلتفرم به‌عنوان خدمات" نیز با رشدی چشمگیر روبرو خواهند بود و به ترتیب ۳۰.۱ و ۳۲.۲ درصد رشد را در بازه زمانی ۵ ساله تجربه خواهند نمود.